Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejlevnější auto světa zdražuje

Tata Nano, nejlevnější auto světa, bylo zjevení. Za 50 000 korun (v přepočtu) si mohl každý Ind koupit své nové auto. Kouzlo ale vyprchalo a Tata má problémy. A tak modernizuje a zdražuje.
Vydáno: 20.05.2015
Tata Nano GenX - Obrázek 8
Tata Nano GenX - Obrázek 8 Autor: Tata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Během půl roku se většina automobilových koncernů snažila uchvátit svět svými plány na nejlevnější auto světa. Kdo za to mohl? Byl to Ratan Tata, majitel společnosti Tata Motors Limited z Indie. Ten totiž uvedl na trh model Nano, který se skutečně stal nejlevnějším automobilem planety. Nově postavená továrna chrlila desítky tisíc těchto aut ročně. A expanze na další trhy měla toto číslo zvednout. Jenže přišly problémy s homologacemi, bezpečnostními testy apod. A tak se Tata Nano prodává hlavně v Indii a okolních státech. Bohužel, nyní už je zájem minimální. Pouhých 1300 vozidel vyrobených měsíčně znamená opravdu strašnou ránu pro firmu. Vždyť na jednom vozítku vydělá Ratan Tata asi tolik, jako na pytlíku rýže.

 

A tak je zapotřebí modernizovat, nabízet lepší a luxusnější verze, za které se nebudou muset řidiči stydět. Autíčko má sice stále stejný motor, tedy dvouválec o objemu 0,6 litru s výkonem 38 koní a točivým momentem 51 N.m, ale další parametry byly upraveny. Tak například dostalo auto i možnost robotizované převodovky. Ta má dokonce i možnost sportovního režimu. Kde chce ale pro něj brát sílu, je nám záhadou.

Dále má auto větší objem nádrže, nový vzhled (nové nárazníky, světla, kola), zvýšenou bezpečnost (jsou tu nové deformační prvky ve dveřích i v přední části), posilovačem řízení (!) a v neposlední řadě také zvýšenou cenu. Za základní model XE chce firma v přepočtu 76 700 Kč, vrcholné provedení XTA pak stojí 111 500 Kč.

Anketa

Koupili byste si za 76 700 Kč Tatu Nano?

hlasovat
hlasovat
hlasovat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama