Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejlepší ochrana před krádeží? Polepit auto rzí!

Auta se kradla, kradou a asi i budou krást. Nejvíce se kradou nejprodávanější auta, pak také vozy prestižních značek a také velmi drahá auta. Na ty se totiž vždy najdou kupci.
Vydáno: 11.08.2015
Rezavý Volkswagen T5 Transporter Sportline.
Rezavý Volkswagen T5 Transporter Sportline. Autor: Clyde Wraps
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statistiky dokazují, že nejvíce se kradou automobily, u nichž je největší poptávka po náhradních dílech. Zloději se tedy zaměřují na vozy, které se dají snadno rozebrat a náhradní díly rychle rozprodat. Lehce tak za sebou zametou stopy a s jednotlivými díly se lépe manipuluje než s kompletním autem, které má navíc množství identifikačních znaků. Naopak bláznů, kteří kradou auta proto, aby se s nimi projeli a zkusili si třeba řídit něco, na co si nikdy nevydělají, je naprosté minimum.

Stoprocentně se vůz před zloději zajistit nedá nikdy, ale i tak výrobci nabízejí různá elektronická i mechanická zabezpečovací zařízení. Nejlepší prevencí je vlastně ale jen to, když vlastníte nezajímavé auto nebo natolik raritní, že se nedá prodat ani po částech, či se vozíte v totálním vraku.

Že je nejúčinnější poslední možnost si nejspíš myslel zákazník, který si v Británii u Clyde Wraps objednal „zabalení“ zbrusu nového Volkswagenu T5 Transporter Sportline do rezavého hábitu. Samozřejmě že nejde o opravdovou rez, ale o speciální polepové fólie.

 

Nicméně paradoxní je, že i když ona britská firma nabízí možnost zatraktivnit svůj vůz speciálními polepy nebo vytvořit originální uniformy pro flotilová auta, pozornost vzbudil až právě nejneatraktivnější livrej, jaký kdy na auto dala. Onen zákazník si přál „oreznout" svého volkswagena právě jako prevenci proti zlodějům. Otázka ovšem je, jestli to bude mít nějaký efekt, kvůli virálnímu šíření se totiž jeho auto stalo v Británii docela známé, takže zloději už vědí, že se ve vraku nevozí.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama