Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejlehčí a nejkrásnější Porsche se jmenuje Boxster Spyder

Myslíte si, že sportovní auto by nemělo mít rádio ani klimatizaci? A kabriolet že není na sportování, to raději spyder? Tak máme pro vás dobrou zprávu – Porsche vyrobilo auto přímo pro vás.
Vydáno: 02.04.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

S potěšením vám musíme představit Porsche Boxster Spyder. Je to osvěžující vánek v době, kdy i sporťáky tloustnou a tloustnou a jediná jejich dieta je v tom, jak slušivě lehounký obleček si na sebe vezmou. Porsche na to šlo u Spyderu jinak.

Jde vlastně o kabriolet, ale trochu upravený, Za zadními sedadly je nádherná dvojitá vyboulenina, která navazuje na hlavové oblouky. Pod tímto deklem se pak ukrývá malá plátěná střecha. Bez elektromotorků a hydrauliky. Prostě klasika, spoléhající na lidskou sílu.

 

Pohled do kokpitu pak ukáže na přístrojové desce hrozivě zející černou díru. Chybí tady klimatizace a rádio. Samozřejmě s ním to jsou i reproduktory.

Auto je díky tomu nejlehčím modelem řady. Navíc dokáže potěšit i tím, že podvozek je o docela velký kus snížený – celých 20 mm. Navíc je přitvrzený a má brzdy z modelu 911 Carrera. Upravné řízení, menší volant, nárazníku z Porsche Cayman GT4…

K tomu plochý šestiválec o objemu 3,8 l s výkonem 276 kW. Díky němu auto zrychlí na stovku za 4,5 s a maximálka je 290 km/h. Do prodeje jde auto už nyní a cena je 112 186 euro (přepočítávat to při tomhle kurzu raději nebudeme).

Porsche Cayman GT4

Porsche nabídne řidičům božský Cayman GT4

Hořící Porsche 0

Jak hoří Porsche

Porsche 911 GT3

Porsche ve stopách VW: downsizing a turbo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama