Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejen četníci ze Saint Tropez se těší na nový Citroën Méhari

Frankfurtský autosalon se blíží, což zákonitě přináší další a další informace o připravovaných novinkách. Tentokrát máme jednu od Citroënu.
Vydáno: 13.08.2015
Četníci ze Saint Tropez
Četníci ze Saint Tropez
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Francouzský Citroën chystá do Frankfurtu světovou premiéru v podobě znovuzrozeného modelu Méhari (velbloud). V mnoha evropských končinách je tento vůz stejně známý jako proslulý 2CV, protože si zahrál v oblíbené sérii o četnících ze Saint Tropez, v níž samozřejmě exceloval i nezapomenutelný Louis de Funés. Ovšem kromě de Funése si řízení méhari vyzkoušel třeba takový Elvis Presley nebo Fidel Castro a mnoho a mnoho dalších.

Teď se tedy méhari vrací, ve Frankfurtu by se měl představit jako koncept. Ovšem šéfka Citroënu Linda Jacksonová si návrat populárního vozu velmi přeje, takže nejspíše jen u konceptu nezůstane a můžeme se těšit na brzkou sériovou výrobu. Podle Jacksonové by další zábavný citroën do portfolia francouzské značky dobře zapadl. Uvidíme tedy.

Bohužel zatím jen víme, že koncept bude postaven na základě produkčního modelu C4 Cactus. Koneckonců není to zase takové překvapení, vždyť cactus má vlastně představovat novodobou „kačenu“ (i když za poněkud více peněz) a původní méhari vzniklo na základech Citroënu Dyane 6, což byl další vývojový stupeň právě „kačeny“.

 

Původní velbloud, jenž vážil jen 570 kg, se vyráběl mezi lety 1968 až 1987 a vznikl ve 150 tisících exemplářích. Část jich putovala do služeb francouzské armády, četnictva a úřadů, kde sloužily jako nezdolní dříči, většina zákazníků si je však koupila jako automobily pro zábavu. V letech 1980 až 1983 se vyráběla i verze s pohonem všech kol, to u novodobé reinkarnace asi čekat nemůžeme. Nicméně i tak nejspíše půjde o otevřený vůz s plátěnou nebo odnímací lehkou střechou, jenž bude dnes tak oblíbenou stylovkou s neotřelým a hravým designem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama