Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejdražší auto světa. Rolls-Royce ohromil unikátem za stamiliony

Vůz inspirovaný luxusními koráby ze 20. a 30. let minulého století se v utajení vyráběl skoro čtyři roky. Výsledkem je zřejmě nejdražší nové auto vůbec, majestátní Rolls-Royce Sweptail.
Vydáno: 29.05.2017
Rolls-Royce Sweptail, nejdražší nové auto světa.
Rolls-Royce Sweptail, nejdražší nové auto světa. Autor: Rolls-Royce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Naprostá většina vozů Rolls-Royce dnes prochází programem Bespoke, v němž si majitelé nechávají vytvářet zcela unikátní interiéry z nejdražších materiálů i barvy karoserie. Není neobvyklé, že tyto změny cenu vozu i zdvojnásobí, a jsou známé případy, kdy si majitel nechal namíchat speciální barvu karoserie třeba podle srsti svého domácího mazlíčka. Nejmenovaný vážený zákazník automobilky Rolls-Royce si však v roce 2013 objednal auto, jaké nemá nikdo jiný na světě.

Vůz s označením Rolls-Royce Sweptail je vymodelován z jediného kusu hliníku a pyšní se největší maskou, jaká se kdy ocitla na přídi novodobého vozu této britské značky. Karoserie bez jakéhokoliv přerušení dokonale obtéká celý vůz včetně podvozku, čímž má připomínat trup jachty. Zajímavostí je i označení číslem 08 na přídi i zádi z ručně broušeného hliníku. Obrovská panoramatická střecha má být jednou z nejkomplexnějších v historii.

Drahá vzpomínka na staré časy

Uvnitř se skrývá například elektrický mechanismus na podávání šampaňského a nechybí drahé dřevo, kůže a vzácné kovy – na bližší fotky interiéru si však ještě musíme počkat. Britská média mluví o tom, že cena vozu se pohybuje kolem 10 milionů liber, tedy v přepočtu přes 300 milionů korun. Existují sice vzácné sběratelské vozy s větší hodnotou, mezi novými auty je však taková částka zcela mimořádná a i hypersporty od Bugatti nebo Koenigseggu rázem vypadají jako tuctovky.

Automobilka sice cenu odmítla komentovat, její šéf Torsten Müller-Ötvös však pro Car Magazine naznačil, že odhady nejspíš nebudou od pravdy daleko: "Bylo to opravdu značně drahé. Značně drahé. Dalo by se snadno říci, že je to asi nejdražší nové auto... všech dob." Vzácný vůz se však i přesto představil veřejnosti, a to v rámci prestižní akce Villa D'Este Concorso.

Článek je zařazen v: Rolls-Royce , nejdražší auto , luxusní limuzína , auto na zakázku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama