Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nejbezpečnější taxi jezdí v Petrohradu

Jestli se bojíte o svojí bezpečnost, asi byste se měli poohlížet po bezpečné dopravě. Třeba takové, která je neprůstřelná, obojživelná a když přijde nějaká ta srážka, nemusí jí to ani bolet.
Vydáno: 30.12.2014
BRDM Taxi 1
BRDM Taxi 1 Autor: Youtube Capture
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Petrohradu jezdí jako taxi vůz obojživelné obrněné průzkumné vozidlo BDRM-2, které známe z výzbroje sovětské i ruské armády. Pancéřování 14mm pláty oceli je dostatečné na to, aby zastavily ledasjakou střelu i střepinu. Jen tak vám nikdo na křižovatce dveře neotevře a neukradne tašku ze zadní sedačky. Leze se tam totiž přes poklopy ve střeše. A když je zácpa, tak to vezme Něvou do Finského zálivu a prostě to objede z druhé strany. Výhodou i nevýhodou je vysoká hmotnost 7 900 kg. Když se s někým srazí, bolí to jen toho druhého. Nevýhoda je, že auto nemůže kvůli této hmotnosti do centra Petrohradu.

BRDM Taxi 2
BRDM Taxi 2
Youtube Capture

 

To ovšem nic nemění na tom, že podle Russia Today auto v Petrohradu funguje jako taxi. Kdo chce, může si ho stopnout. Ale hlavně telefonicky objednat. A nemusí se bát, že by přišel o komfort. Proti armádním speciálům má tohle červené monstrum sedačky v kůži.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama