Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nechvalně známý Ford GT po Jeremy Clarksonovi je na prodej. Chtít ho ale nebudete

Čas od času se do různých aukcí po světě dostanou velmi zajímavá auta, která měla neméně zajímavé majitele. To je přesně případ modrého Fordu GT, který si jako nový pořídil Jeremy Clarkson. Možná už tušíte, v čem bude problém…
Vydáno: 02.08.2017
Ford GT
Ford GT Autor: RM Sotheby's
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeremyho Clarskona vám asi nijak představovat nemusíme, tak se vrhneme rovnou na jeho vůz. Pokud jste fanoušky pořadu Top Gear a sledujete ho od jeho počátků, možná si vzpomenete na díl, ve kterém Jeremy mluvil o tom, že si GT chce koupit. Co řekl, to také dodržel. Ford GT pořídil, a dokonce ho vzal s sebou na jedno natáčení. Jeho radost ale hodně rychle vyprchala.

Ford totiž vykazoval až neuvěřitelné množství problémů. Jako první se rozbil imobilizér a Jeremy tak nemohl odjet z natáčení domů. Další porucha následovala velmi záhy a ničila život jak Jeremymu, tak jeho ženě. Sám od sebe se v noci začal pouštět alarm a k tomu začalo zlobit i sledovací zařízení, které upozorní majitele na krádež auta. Clarksona systém ve finále upozorňoval i ve chvíli, kdy auto stálo v garáži. Clarkson se pak jednou v Top Gearu přiznal, že jeho tehdejší žena auto doslova nenávidí. Největší legraci z toho ale měl Hammond a May, kteří si ze svého kamaráda a kolegy dělali na téma Fordu GT často legraci rovnou v několika dílech Top Gearu.

Jeremy Clarkson a jeho Ford GT
Jeremy Clarkson a jeho Ford GT
Top Gear

Láska i na druhý pohled

Problémů bylo dost, a tak se Jeremy rozhodl, že poruchové auto vrátí. To také udělal, ale ne moc dlouho poté si ho zase koupil zpět. Byl do něj prostě zamilovaný a chtěl mu dát ještě jednu šanci. Ačkoliv pak prý GT nevykazovalo žádné podobné vady, slavný majitel s ním najel jen 96 kilometrů. Pro chystanou aukci je tedy v nejlepším stavu.

V autě je vše původní. Pohání ho uložený kompresorem přeplňovaný 5,4litrový osmiválec o výkonu 550 koní a s točivým momentem 670 Nm. Maximální rychlost je omezena na 346 km/h a zrychlení z klidu na 100 km/h se odehraje za 3,2 sekundy. Na světě existuje jen dalších 189 kusů Fordu GT, které jsou stejně jako ten Clarksonův v modré barvě s bílými pruhy. Aukce, kde bude nabídnut k prodeji, se v Monterey odehraje 18. a 19. srpna a odhadní cena je stanovena na částku mezi 275 a 350 tisíci dolary, tedy v přepočtu zhruba mezi 6 a 7,7 miliony korun.

 

Článek je zařazen v: Jeremy Clarkson , Ford GT , aukce , prodej , top Gear , Ford , GT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama