Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nebezpečná krása. Nový airbag zabrání vypadnutí prosklenou střechou

Bezpečnost automobilů ušla za posledních pár let neuvěřitelný kus cesty a prakticky neustále se objevují další novinky. Dodavatel náhradních dílů pro vozy Hyundai a Kia teď vyvinul zbrusu nový airbag, který by měl být montován do panoramatických střech.
Vydáno: 30.10.2017
Nový airbag zabrání vypadnutí prosklenou střechou
Nový airbag zabrání vypadnutí prosklenou střechou Autor: Hyundai Mobis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Airbagy, množství asistentů řízení nebo jen chytré bezpečností pásy, které si vás před jízdou změří. To vše je dnes absolutní standard a všechny nové vozy, které chtějí jezdit po silnicích, musí splňovat ty nejpřísnější bezpečnostní limity. Je dost možné, že brzy k těmto bezpečnostním prvkům přibude další, který má na svědomí společnost Hyundai Mobis.

Společnost si je prý dobře vědoma možného nebezpečí, které přináší obliba velkých panoramatických střech. Ty jsou sice velmi pevné, ale stále jde jen o skleněnou tabuli, která se při převrácení vozu může rozbít. Úlomky skla nebo případný úraz posádky by pak mohl být fatální. Vývojáři si vzali za příklad airbagy, které jsou u bočních oken a chrání posádku právě jak před střepy, tak před úrazem hlavy. Airbag střešní panoramatické střechy tak vlastně funguje na stejném principu.

Použití možné pro všechny

Airbag je zabudován do kraje rámu okna a jakmile jeho senzory zjistí nebezpečný úhel naklonění vozu, airbag aktivují. Ten se během 0,08 sekundy nafoukne přes celou skleněnou plochu okna a ochrání tak posádku uvnitř auta. K tomu všemu dojde ještě před samotným převrácením auta a systém nerozlišuje, jestli je střešní okno otevřené, nebo zavřené.

Výrobce prý reaguje na to, že poptávka po panoramatických oknech stále stoupá a je připraven nový airbag dodávat všem automobilkám, které si ho objednají. Navíc je celý systém už i otestován a připraven k sériové výrobě. Tak uvidíme, kdy se novinky v autech dočkáme. Tipujeme, že to nebude trvat moc dlouho. Hlad automobilek po bezpečnosti je totiž velký a tlak státních úředníků po tom stejném ještě větší.

(null)
Článek je zařazen v: airbag , panoramatické střešní okno , střešní okno , Hyundai , Kia , bezpečnost
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama