Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nebaví vás Němci? Tohle je luxusní Toyota Century

Tento měsíc byla na Tokijské motorshow představena spousta zajímavých novinek. Jedna však vyčnívala nad všechny. Jde o novou Toyotu Century, která jde svým neobvyklým pojetím po krku všem zavedeným luxusním sedanům.
Vydáno: 05.10.2017
Toyota Century 7
Toyota Century 7 Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ano, Toyota do toho skutečně šla. Stvořila ještě delší a ještě luxusnější vůz než kdy předtím a k již dříve opulentímu modelu Century přidala ještě dalších pár centimetrů. Nový vůz možná vypadá jako ze staré doby, nenechte se však jeho vizáží zmást. Jde totiž o high-tech stroj prošpikovaný tou nejmodernější japonskou technikou.

V interiéru tak hned vedle pohodlných a starobyle působících křesel najdete třeba 20 stereo reproduktorů nebo dotykové displeje s uhlopříčkou menších televizí. O aktivní bezpečí se pak stará kompletní sada venkovních čidel, kamer a senzorů, které zvládají všechny myslitelné funkce.

Pořádný motor

To nejlepší na novém Century ale představuje pohonné ústrojí. Má totiž osmiválec. Je to sice hybrid, díky čemuž bude novinka oproštěna od spousty chystaných poplatků, osmiválcové srdce s objemem 5 litrů se ale počítá. Technické detaily motoru prozatím neznáme, avšak s ohledem na skutečnost, že se Toyota opravdu zaměřuje jen proti těm nejvybranějším konkurentům, lze předpokládat, že výkon atakuje hranici 500 koní. Tak co, měla by u vás podobná retro moderna šanci?

Článek je zařazen v: Luxusní auto , nejluxusnější auto , Toyota Century , nová Toyota , nová Toyota Century , nová luxusní Toyota , luxus , luxus na kolech , obývák na kolech , osmiválcová Toyota , Tokio Motor Show , Mercedes-Benz S , Audi A8 , BMW 7
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama