Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Návrat po půl století. Boháče láká další italský supersport

Nové GT od ATS Automobili působí subtilně a přitom velmi agresivně. Pod působivým kabátkem je ale zrovna tak zajímavé. Nabídne totiž hned 700 koní a díky všudypřítomnému karbonu bude vážit jen 1300 kilogramů. Je v nejnabitějším ringu nový rváč?
Vydáno: 08.11.2017
ATS Automobili GT 5
ATS Automobili GT 5 Autor: ATS Automobili
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Italský výrobce ATS Automobili ukončil výrobu automobilů před 53 lety. Jeho tehdejší majitel už se chtěl zkrátka věnovat něčemu jinému a v autech neviděl budoucnost. Nyní však Italové rozjeli působivý comeback a soudě z dostupných informací to bude opravdu zajímavé.

Je to McLaren?

Nový supersport GT vedle karbonového monokoku ukrývá 3,8litrový osmiválec s dvojitým přeplňováním a dvouspojkovou sedmistupňovou převodovku, která umožní přesný a hlavně bezproblémový přenos výkonu. Říkáte si, že podobný motor i převodovku měl také McLaren 650 S? Podobnost to není náhodná, vůz platformu McLarenu beze zbytku sdílí. Britové už ji nepotřebovali, neboť začali vyrábět novější model 720 S na úplně jiných základech.

Italové se s torzem McLarenu moc nemazali a vložili do něj nejvyšší výkon, jaký kdy vozil. Společnost uvedla, že už základní model bude disponovat výkonem 650 koní, stejně jako McLaren. V nabídce ale bude také balíček, který hranici posune až na 700 koní a díky nízké hmotnosti tak nové GT bude opravdu rychlé.

Výhodnější koupě

Hranici 100 km/h překoná za rovné 3 sekundy a sprint na dvojnásobné tempo má trvat jen 9,9 sekundy. Zajímavá je ale také maximální rychlost s hodnotou 331 km/h. Tím nejlepším na novém GT má být ale jeho cena. Zatímco za ojetý McLaren 650 S dáte v součanosti zhruba 5 milionů korun, ATS Automobili GT by za tuto cenu mělo jít objednat už z výroby.

Článek je zařazen v: ATS Automobili GT , Automobili ATS , GT Automobili ATS , ATS supercar , supersport , nový supersport , italský sporťák , italský supersport , McLaren 650 S , McLaren , nový McLaren , levnější McLaren , levný McLaren , ATS Automobili
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama