Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Návrat mnichovského Batmobilu

Když se v roce 1972 objevil vůz BMW 3.0 CSL a pak i jeho následovníci, nikdo jim neřekl jinak než „Mnichovský Batmobil“. Je rok 2015 a BMW vydalo oslavný koncept na téma právě těchto vozů: BMW 3.0 CSL Hommage.
Vydáno: 25.05.2015
BMW 3.0 CSL Hommage - hl
BMW 3.0 CSL Hommage - hl Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Původní CSL bylo ultralehké, protože používalo hliníkové díly karoserie či plastová boční okna. A nízká hmotnost ruku v ruce s výkonným třílitrem (později 3,2 l) znamenala úžasné jízdní výkony. Jen ten vzhled byl poněkud zvláštní, a tak dostal svou batmanovskou přezdívku.

Nový Hommage (v překladu oslava) vzdává těmto vozům hold. Vzdal jim ho na výstavě automobilové krásy Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Nečekejte, že to bude něco sériového. Tohle je koncept jen sám pro sebe. Z prvního snímku jsme tušili velké dramatické tvary, ale že až takhle, to nás dost překvapilo.

 

Množství vstupů chladicího vzduchu silně člení přední masku, která se lehce odkazuje i na moderní i8. Třeba ale to byl záměr. Sice se BMW ve své zprávě motoru moc nevěnuje, ale říká o něm, že jde o šestiválec s elektromotorem.

Každopádně je auto postavené tak, aby vypadalo jako nejsilnější a nejlehčí kousek, který by mohl kdy vyrazit na silnice či okruhy. Opět je tu ohromné křídlo nasazené na extrémně vytažené blatníky. Zase jsou tu loga na C-sloupcích nebo černé linky pod okny. A navíc je celé auto extrémně lehké. Tentokrát se ovšem nespoléhá na hliník, ale na uhlíkový kompozit.

BMW 3.0 CSL Hommage -  Foto:

Ten je jak na celé kapotě, tak i uvnitř minimalistického interiéru. Skořepinová sedadla se šestibodovými pásy jsou umístěna před přístrojovou s volantem ve tvaru leteckého kniplu. Nic moc tu nenajdete. Jen dva displeje a uprostřed tlačítko na spouštění centrálního hasicího systému.

Tak jak se vám tahle pocta slavnému předchůdci líbí?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama