Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Návrat do F1? Kubica zajel čtvrtý nejlepší čas!

Je to skoro sedm let, co se létající Polák naposledy podíval do kokpitu formule 1 v plné polní. Následoval hrozivý karambol s rallyovým speciálem, po kterém nebylo jasné, zda se polský mistr volantu ještě někdy postaví na nohy. A nyní byl na maďarské Hungaroringu čtvrtý v tréninku. No to jsou věci!
Vydáno: 03.08.2017
Robert Kubica F1 2017
Robert Kubica F1 2017 Autor: Renault Sport F1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ano, Robert Kubica od té doby za volantem formule 1 seděl již několikrát, ovšem jen v rámci toho, aby se s ní projel. Nyní však poprvé usedl do kokpitu zbrusu nového vozu, s nímž se jezdí letošní soutěže. Nová formule je přitom širší a dokáže v zatáčkách generovat daleko výraznější přetížení. Nároky na kondičku pilota jsou tedy nesrovnatelně vyšší. Jak se s tím Kubica popasoval?

Nezastavitelný Polák

Je velice brzo na případné prognózy typu kdy, kde a zda vůbec se Robert Kubica v seriálu formule 1 ukáže. Přístup továrního týmu Renault Sport je ale velmi pozitivní a Kubica má dveře otevřené. I proto se nyní dostal na oficiální tréninky v Maďarsku. A fyzičku má pořádnou!

V průběhu oficiálního testování totiž odkroužil hned 142 kol po okruhu, který měří 4,4 kilometru. Celý den žhnulo slunce, ale Kubicovi náročné podmínky nevadily. Postupně zrychloval a v druhé polovině tréninku nakonec zajel nejrychlejší kolo s časem 1:18,572, které oproti kosmicky rychlému Sebastianu Vettelovi na Ferrari znamenalo ztrátu pouhých 14 desetin sekundy. A to je po sedmi letech se zcela neznámým vozem obrovský úspěch. Kubica tak za sebou nechal i jména jako Daniel Kvyat nebo Carlos Sainz a ukázal, že pořád umí. Tak uvidíme. Návrat do seriálu formule 1 bychom mu ale rozhodně přáli.

Článek je zařazen v: Kubica , Robert Kubica , nehoda , Formule 1 , rally , nejlepší čas , Vettel , Sebastian Vettel , F1 , trénink , Hungaroring , Kubica boduje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama