Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nástupce Freelanderu byl představen. Jmenuje se Discovery Sport

Land Rover zmenšuje modelovou řadu o jeden stupeň. Nová generace modelu freelander se zařazuje do linie Land Roveru Discovery a bude mít jen přídomek Sport. Ale tak jednoduché to není.
Vydáno: 04.09.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový vůz je jako puzzle z různých dílů značky. Něco od Evoque (technika), něco od Discovery, něco od Range Roveru. A něco je úplně nové. To úplně nové je zadní víceprvková náprava, která je na rozdíl od Evoque méně prostorově náročná, takže z toho profituje prostor. I proto se dá dát do nového Sportu sedm sedadel, i když má auto pohon všech kol.

Ale pojďme se na vůz podívat postupně. Šířka i se zrcátky je 2173 mm, takže to není žádný drobek. Ani délka přes 4,5 metru neukazuje, že by se snažili v Land Roveru nějak krotit. Ale proti Discovery je přece jen výrazně kratší (o 239 mm). Rozvor je pak 2741 mm.

Zajímavé jsou i terénní předpoklady. Světlá výška je 212 mm, nájezdové úhly vpředu/vzadu jsou 25° / 31°, přechodový úhel pak nabízí u manuálu 21° a 20° v případě automatu.

Podvozek stejně jako motory patří do báze Evoque. Benzínové fanoušky uspokojí známý dvoulitr Si4 se 177 kW, naftu pak zastupují dva agregáty s označeními TD4 a SD4. Objem 2,2 litru vyprodukuje 110 resp. 140 kW. Později by měla přijít do prodeje i verze se slabším dieselem, ale pouze s pohonem přední nápravy.

Pohon všech kol pomocí páté generace Haldexu tak je v současnosti standardem u všech vozů. Kdo by chtěl a bude mít pětisedadlovou verzi, může mít speciální techniku označenou Active Driveline, kde pomocí spojek je možné odpojovat obě kola zadní nápravy. To by pak mělo přinést výraznou úsporu paliva.

Land Rover Discovery Vision

Nový Land Rover Discovery má dálkové řízení

Interiér je v duchu Land Roveru. Design je tedy dost podobný ostatním řadám. Za zmínku stojí třeba čtyři dvanáctivoltové zásuvky a šest USB portů po celém interiéru, aby si cestující mohli dobíjet svoje mobilní zařízení. V nabídce příplatkové výbavy se objeví i head-up displej nebo wi-fi hotspot.

Land Rover Discovery Sport bude v nabídce českého dovozce od začátku příštího roku, a to za cenu, která bude začínat na 907 500 Kč. Individualizace auta bude velká. V nabídce příplatkové výbavy je třeba packet Black Pack, kdy dostane auto černou masku chladiče, kola i zrcátka.

IMI Combat Guard

Combat Guard: Nejbrutálnější izraelský teréňák

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama