Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nafta neumírá! BMW 750d G-Power jede jako M3

Nestává se často, aby limuzína té úplně nejvyšší a hlavně nejrozměrnější třídy udržela tempo s ikonickým sportovním sedanem. Zvláště pak ne, když jde o nové BMW M3. A teď ruku na srdce - čekali byste v takové limuzíně naftu?!
Vydáno: 01.08.2017
BMW 750d G-Power
BMW 750d G-Power
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Světoznámý úpravce (nejen) vozů BMW se vrhnul na naftovou sedmičku, která je již sama o sobě velmi unikátní. Jde o BMW 750d, pod jehož dlouhou kapotou se ukrývá relativně útlý řadový šestiválec s objemem 3 litry. Zatím nuda, že? Verze 750d má ovšem hned čtyři turbodmychadla! Standardně tedy na všechna čtyři kola proudí síla rovných 400 koní a 760 newtonmetrů točivého momentu, což z daného provedení dělá jeden z nejrychlejších naftových vozů planety. Jenomže tady jsme u společnosti G-Power, ani zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy proto nestačilo.

Stejně rychlé jako BMW M3 v manuálu

Inženýři tuningové společnosti proto vyvinuli velmi složitý software, který ze čtyřnásobně přeplňovaného šestiválce umí vydolovat ještě víc. Výsledkem je hned 460 koní a plných 860 newtonmetrů. BMW 750d G-Power tak táhne jako lokomotiva a ve zrychlení z 0 na 100 km/h vyrovná s časem 4,3 sekundy také ikonické BMW M3 osazené manuální převodovkou. 

G-Power k úpravě zároveň dodává, že takových hodnot nebylo vzhledem k důmyslnosti motoru 50d vůbec lehké dosáhnout. Vylepšený software se aktivuje pouze za předpokladu správně zahřátého oleje a dokonce i v případech, kdy vůz jede normálně, do jeho chodu nezasahuje. Přichází ke slovu teprve až v případě, kdy je požadován maximální výkon. Tak to u běžných chipů rozhodně nebývá, ty totiž mění kompletní průběhovou charakteristiku motoru.

Sedan, který za to stojí

Kolik si společnost za úpravu řídicí jednotky řekne, prozatím není známo. Vzhledem k pořizovací ceně BMW 750d lze ovšem počítat s částkou atakující hranici 100 000 Kč. Odměnou za ni vám ale bude pohodlný sedan s dynamikou BMW M3, který při troše snahy umí jezdit za 8 litrů nafty na 100 kilometrů. A to zní sakra dobře.

Článek je zařazen v: BMW 750d , BMW 750Ld , BMW 7er , BMW řady 7 , BMW , G-Power , BMW 750d G-Power , chiptuning , chip , tuning , BMW G-Power , quadturbo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama