Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Nabroušených Lotusů Exige 360 Cup vznikne jen padesát

Britský Lotus představil novou verzi lehkého sporťáku Exige. Bude to velmi speciální záležitost a tomu bude odpovídat i exkluzivně malé množství vyrobených kusů.
Vydáno: 17.08.2015
Lotus Exige 360 Cup.
Lotus Exige 360 Cup. Autor: Lotus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už něco přes dekádu britský Lotus vyrábí model Exige, a tak usoudil, že by bylo potřeba úspěšný vůz trochu okořenit. Tak se stalo a nyní se představuje model Exige 360 Cup. Exkluzivitu mu zajistí pouhá padesátka exemplářů, která sjede z výrobní linky. Ty budou vyvedeny ve čtyřech barevných metalických odstínech, a to v bílé, šedé, černé a stříbrné. Všechny do jednoho ale dostanou stejný černý nástřik střechy.

360 Cup bude mít pod šasi stejný motor jako má Exige S V6, tedy vidlicový šestiválec o objemu 3,5 l, ovšem výkon vzroste o deset koní na celkových 355. Nepatrně se také sníží váha, 360 Cup bude mít 1130 kg, posílenému motoru tak nebude dělat žádné potíže malý lotus pořádně rozdivočit. Novinka dostane také modifikovaný aerokit. Ten oproti standardnímu „esku“ přidá ještě kolem 42 kg přítlaku při rychlosti 160 km/h, tedy slušná porce.

Také interiér a vybavení dozná určitých změn. Dovnitř kabiny se nastěhuje obligátní alkantara, sportovní karbonová sedadla a klimatizace, podvozek dostane nové nastavitelné stabilizátory a závodní tlumiče Öhlins, nebude chybět ani hasicí systém a odnímatelný sportovní volant. Za to vše a mnohem víc zájemce zaplatí přes 88 tisíc eur, a to zatím jen v Evropě. Do zámoří se exige podívá teprve za pár let, tedy pokud vůbec.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama