Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na tohle se čekalo – Lamborghini Aventador Super Veloce přišel o střechu

Lamborghini Aventador LP 750-4 Super Veloce se jako mnoho dalších automobilových skvostů objevil na letošní přehlídce Pebble Beach Concours d’Elegance, ale v nové podobě.
Vydáno: 16.08.2015
Lamborghini Aventador LP 570-4 Super Veloce roadster.
Lamborghini Aventador LP 570-4 Super Veloce roadster.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Monterey měl v pátek premiéru nový roadster Lamborghini Aventador LP 750-4 Super Veloce. Už od letošního ženevského autosalonu, kde se představilo kupé Lamborghini Aventador LP 750-4 Super Veloce, si mnozí přáli, aby automobilka vytvořila i otevřenou variantu tohoto výjimečného vozu. A to se stalo.

Roadster dostal odnímatelnou střechu v podobě dvou karbonových panelů. Ty váží necelých šest kilogramů a po sejmutí se snadno uschovají do zavazadlového prostoru. K mání budou v černé matné, karbonové nebo v barvě karosérie. Zadní okno je elektricky zasouvatelné do karosérie, což při sejmutých střešních panelech redukuje aerodynamický hluk. Okno se ovládá pouhým stisknutím tlačítka na palubní desce.

Srdcem nového roadsteru je samozřejmě vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 l s výkonem 750 koní. Ten dokáže vůz vážící jen 1575 kg rozdovádět až na rychlost kolem 350 km/h, přičemž zrychlení z 0 na 100 km/h má hodnotu 2,9 s. Výjimečně exkluzivní dynamické charakteristiky budou odpovídat i výjimečně exkluzivnímu množství vyrobených vozů. Z továrny jich totiž vyjede pouze 500 kusů, přičemž cena se bude pohybovat kolem 550 tisíc dolarů, což je o 60 tisíc více, než u kupé.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama