Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na Slovensku se s auty létá

Představujeme vám slovenský létající automobil AeroMobil 3.0. Je to funkční prototyp auta/letadla, které by bylo možné dát do sériové výroby.
Vydáno: 02.11.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už je to třetí koncept létajícího auta designéra Štefana Kleina. Byl představen na festivalu vědy a technologií Pioneers ve Vídni.

Jde o šest metrů dlouhý vůz, široký je 1,6 m, ale jen s křídly ve složeném stavu. Když je roztáhne, má rozpětí 8,32 m. Jen ocelový rám, podvozek a motor nejsou vyrobeny z uhlíkového kompozitu. Jinak vše je, aby byl vůz co nejlehčí. Včetně ráfků kol. Musí totiž splňovat předpisy pro malá sportovní letadla, takže nesmí mít víc než 650 kg.

 

 

Auto s čtyřválcovým motorem Rotax 912 zvládne jet po silnici rychlostí 160 km/h. Pokud vzlétne, poletí rychlostí až 200 km/h. Spotřeba je 8 resp. 15 litrů benzínu na 100 km. Dolet AeroMobilu je 700 km., dojezd na silnici 875 km.

Uvnitř je kompletní letecká výbava včetně autopilota nebo padáků.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama