Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na Slovensku se s auty létá

Představujeme vám slovenský létající automobil AeroMobil 3.0. Je to funkční prototyp auta/letadla, které by bylo možné dát do sériové výroby.
Vydáno: 02.11.2014

Už je to třetí koncept létajícího auta designéra Štefana Kleina. Byl představen na festivalu vědy a technologií Pioneers ve Vídni.

Jde o šest metrů dlouhý vůz, široký je 1,6 m, ale jen s křídly ve složeném stavu. Když je roztáhne, má rozpětí 8,32 m. Jen ocelový rám, podvozek a motor nejsou vyrobeny z uhlíkového kompozitu. Jinak vše je, aby byl vůz co nejlehčí. Včetně ráfků kol. Musí totiž splňovat předpisy pro malá sportovní letadla, takže nesmí mít víc než 650 kg.

 

 

Auto s čtyřválcovým motorem Rotax 912 zvládne jet po silnici rychlostí 160 km/h. Pokud vzlétne, poletí rychlostí až 200 km/h. Spotřeba je 8 resp. 15 litrů benzínu na 100 km. Dolet AeroMobilu je 700 km., dojezd na silnici 875 km.

Uvnitř je kompletní letecká výbava včetně autopilota nebo padáků.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama