Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na portálu eBay se objevil šílený jaguár s americkým osmiválcem

Když Jaguar XJS nahradil legendární E-type, bylo mnoho fanoušků britské značky zklamáno. Na známém inzertním portálu se však objevil XJS poněkud jiného ražení.
Vydáno: 07.09.2015
Jaguar XJS 1983 Coupe Pro Street.
Jaguar XJS 1983 Coupe Pro Street. Autor: ebay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na eBay se v předchozích dnech objevil na prodej Jaguar XJS z roku 1983, který ale má hodně daleko k běžnému modelu z onoho roku. Prodávající jej označuje jako Pro Street blown 383 Chevy stroker Jaguar XJS 1983 Coupe Custom 871 Blower. Tento poněkud delší název naznačuje, že starší jaguar nabízí něco nevšedního.

Je to tak, z XJS má tento kousek vlastně jen karosérii a interiér. Karosérie prý prošla před deseti lety rekonstrukcí a dostala nový nátěr, podle toho poznáme, že monstrum na čtyřech kolech má za základ opravdu Jaguar XJS. Jenže místo chronicky poruchového původního dvanáctiválce se do přídě nastěhoval obrovský vidlicový osmiválec Chevrolet SBC 383 small block o objemu 6,3 l. Ten běžně produkuje sílu nějakých 400 koní, nicméně majitel si s ním pohrál, takže dokáže ještě mnohem více. O současném výkonu však prodávající jaksi pomlčel. Jistě ale nebude malý, o čemž napovídají nevídaně široké patnáctipalcové zadní pneumatiky. Převodovka je automatická typu TH350.

 

Šílený jaguar by měl být podle majitele a prodejce v jedné osobě v pořádku, ale má své mouchy. Chybí mu například stěrače, houkačka a blinkry nefungují, o výměnu volají motorky stahování oken. Nicméně včera se jeho cena vyšplhala na úroveň 12 300 dolarů, což rozhodně není nic závratného, takže nějaké menší dodatečné investice nového majitele jistě pálit nebudou.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama