Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na plný plyn! Záznam rekordní jízdy Subaru WRX STI

Japonec na konec? Ani náhodou! Japonec patří do čela, obzvlášť pokud jde o pekelné Subaru WRX STI Type RA NBR Special. Subaru totiž vypustilo do světa detailní záběry z jeho ostrého kola na Nürburgringu. A rovnou varujeme, držte se pevně!
Vydáno: 18.09.2017
Subaru WRX STI Type RA NBR Special
Subaru WRX STI Type RA NBR Special Autor: Subaru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Začátkem léta jsme vám říkali o tom, že Subaru se s modelem WRX STI rozhodlo pokořit zažité stereotypy o tom, že Nürburgring patří jen čistokrevným supersportům. Ačkoliv se pralo s nastavením auta i s počasím, výsledek se dostavil a všem spadla brada. Subaru totiž s časem 6:57,5 stanovilo nový rekord mezi všemi sedany, a to v opravdu nepříznivých podmínkách.

Z jízdy existovalo několik fotek a jedno krátké video, které toho ale moc neukázalo. Záznam z jízdy si japonská automobilka nechávala pro sebe. Nejspíš nám to peklo na kolech chtěla nadávkovat, a tak ho uveřejnila až nyní. Nejdříve si ale zopakujeme pár reálií o speciálu, který zatopil mnoha zavedeným supersportovním a sportovním značkám. WRX STI Type RA NBR Special si před jízdou do parády vzala společnost Prodrive, která z něj udělala placatou bestii s výkonem 600 koní. Mimochodem, oproti sériovému WRX STI RA zhubla tahle závodní hračka velmi slušných 300 kilogramů. Dovolíme si tvrdit, že právě to hrálo velkou roli v získání onoho rekordního času.

Ale víte vy co? Tady jsou všechna slova úplně zbytečná. To video prostě mluví samo za sebe. Vezme vás nejen do zákulisí týmu, ale také do kabiny auta. A právě onboard jsou ty záběry, při kterých přestanete dýchat. Tak příjemnou zábavu!

Článek je zařazen v: Subaru , Nürburgring , Subaru WRX STI Type RA NBR Special , rekord , sedan , Prodrive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama