Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na Nürburgringu snad přestanou příští rok platit rychlostní omezení

Německý Nürburgring je pojem mezi závodníky, automobilkami i nadšenci do aut. Je to jeden z posledních klasických závodních okruhů, který máloco odpouští a má osobité charisma.
Vydáno: 20.08.2015
Nürburgring.
Nürburgring.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jenže letos na Nürburgringu panuje podivná situace, kdy na závodním okruhu platí omezení maximální rychlosti. Na příkaz majitelů se na okruhu nesmí jet více než 250 resp. 200 km/h. Příští rok by se ale mělo vše vrátit k normálu a závodní okruh by se měl stát opět místem, kde se jezdí, co to dá.

Důvodem omezení se stala tragédie z konce března tohoto roku, kdy se při vytrvalostním závodě vznesl do vzduchu jeden ze soutěžních Nissanů GT-R GT3 a v části zvané Flugplatz dopadl mezi diváky, přičemž jednomu z nich přivodil smrt. Nejdříve rychlostní omezení od vlastníků okruhu dopadlo jen na ostré závodní vozy, brzy jej však rozšířili i na testování továrních produkčních vozů k nelibosti automobilek.

 Teď tedy majitelé oznámili, že Nürburgring projde změnami, které mají zvýšit bezpečnost. Ovšem o zrušení limitů nepadlo ani slovo, předpokládá se však, že úpravy zvyšující bezpečnost dělají proto, aby se na okruhu dalo jezdit zase na plno. Změn má být celkem šestnáct, především půjde o nový asfaltový koberec právě v inkriminovaném úseku Flugplatz, kde se nadměrným provozem na Severní smyčce vytvořilo pět velkých povrchových nerovností.

 


Dalšími opatřeními budou masivnější a větší ploty v některých sekcích jako například Döttinger Höhe. Přibude více svodidel a také některé nové zakázané zóny pro diváky, třeba část Schwedenkreuz. Stavební práce začnou v listopadu a skončit by měly před začátkem příští sezony, tedy někdy v březnu. Podle slov vlastníků okruhu však zásahy nijak nenaruší unikátní charakter Severní smyčky, nicméně nový asfalt na Flugplatz asi ovlivní celkové rekordní časy. 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama