Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na Nordschleife zakázali pokusy o rekordní jízdy

Slavné vozítko, které u nás známe především z francouzských filmů, jako je série o četnících ze Saint Tropez, se možná dočká nástupce. Méhari zpátky na scénu!
Vydáno: 22.06.2015
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co za tím stojí? Je to takové celé nějaké podivné. Oficiálně jde o zvýšení bezpečnosti poté, co na konci března zde havaroval Nissan GT-R a zabil při tom jednoho z diváků (viz odkaz). Jenže podivnost je v tom, že vedení okruhu přistoupilo k tomuto kroku po několika měsících a ještě navíc jako omezení několikanásobné. Hned po této nehodě se totiž objevily na Nordschleife značky, které omezovaly na nejrizikovějších místech maximální rychlost. Jde třeba o známý Flugplatz. Nejdřív bylo zavedeno omezení pro závody.

Pak vyjel na trať Lamborghini Aventador LP750-4 SV, který zajel stejně jako Porsche 918 Spyder pod sedm minut (Porsche má čas 6:57). Jenže to nebylo oficiální. A za několik dní už bylo omezení pro všechny vozy bez výjimky, tedy i pro soukromé testy, veřejné projížďky apod.

Nehoda na Nürburgringu

Den plný nehod: Smrťák na Nürburgringu

A ještě jedna podivnost – za několik dní měl oficiálně vyjet na trať Koenigsegg One:1. Ten měl podle propočtů dát Porsche tvrdě na frak, a to o opravdu o parník. Pokud by byly výpočty přesné a řidič dokonalý, mohl by najet na Porsche až deset sekund, a to i v omezeném režimu!

Otázkou tak zůstává, co Capricorn Nürburgring GmbH skutečně s okruhem zamýšlí. Možná právě získalo velkého sponzora tohoto okruhu. Ale to si jen vymýšlíme a třeba to tak vůbec není.

Aventador Ring

Lamborghini Aventador zajelo Nordschleife pod sedm minut

Okruh Nordschleife má celkem 58 mrtvých. Boural zde i Niki Lauda.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama