Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na co budíky v autě? Stačí brýle!

Mini představilo nový koncept, který ovšem není automobil. Jsou to brýle s názvem Augmented Vision, které fungují vlastně jako head-up displej, tedy promítají řidiči před oči údaje o jízdě.
Vydáno: 12.04.2015
Mini Augmented Vision 1
Mini Augmented Vision 1 Autor: Mini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejsou to zrovna super elegantní brýle, které by třeba mladé slečně, která dostala Mini Cooper S za složené přijímačky na vysokou soukromou placenou školu. Ani pořádným chlapům to moc slušet nebude, i když se Mini snažilo to udělat dost COOL. Ale to je jedno. V brýlích totiž řidič uvidí nevídané. Především se mu budou do zorného pole promítat informace o jízdě – rychlost, navigační údaje, omezení rychlosti apod. Navíc se pomocí kamer vlastně budou smazávat přední sloupky, takže budou neviditelné podobně, jak tomu je u Jaguaru.

 

Ale ani to není všechno! Představte si, že budou dokonce i umět promítat virtuální realitu. Takže vám třeba přijde mail a vy to v brýlích uvidíte. Pošle vám manželka fotku pejska, jak krásně lapil uslintaný míček, uvidíte ho, jako by vám vyrostla bublina s fotkou z přístrojové desky.

A když už někam přijedete a budete chtít parkovat, promítne se vám do brýlí obraz ze zpětné kamery.

Virtuální sloupky

Jaguar bude mít průhledné sloupky

 

Tak co na to říkáte? Je Mini Augmented Vision pěkný vynález? Jen chceme připomenout, že je to velmi podobné Google Glass, které jsou v mnohých státech zakázány nosit při řízení. Ale Číny se to netýká, takže Šanghajský autosalon je ideálním místem pro premiéru.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama