Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na BMW řady 5 od AC Schnitzer se moc hezky kouká

Německý úpravce AC Schnitzer měl vždy poměrně kontroverzní pohled na tuning. Z vozů BMW často dělal nevkusné kýče, které si zamilovali jen ryze extrovertní jedinci. Nový paket pro BMW řady 5 je ale úplně jiné kafe!
Vydáno: 15.08.2017
BMW 5 AC Schnitzer

BMW řady 5 je skutečně krásným autem už z výroby, a když jej navíc vybavíte M Sport sadou s agresivnějším vzhledem, jeho design prostě neomrzí. Ani by nás proto nenapadlo, že nový AC Schnitzer bude vypadat takhle skvěle.

Jde to i bez kýče

Auto od renomovaného úpravce dostalo nástavce bočních prahů, přední splitr, zadní difuzor, drobná křidélka na střeše a víku kufru a větší kola. Bavíme se o firmě AC Schnitzer - nesmí tak chybět ani čtyři koncovky výfuků, které mohou působit teatrálně. Jenomže ono to celé designově funguje až překvapivě dobře. Pětka dostala s paketem agresivnější look, ale není kýčovitá. Vypadá sportovně, ale zároveň elegantně, a to bychom o úpravách této firmy dříve neprohlásili.

Interiér se pak dočkal jen drobných změn. Půjde si koupit velurové koberečky s logem společnosti, pozměné jsou kovové pedály s režnějším povrchem, a že jste na palubě AC Schnitzer vám bude připomínat i kruhový ovladač systému iDrive s dotykovou plochou, na němž bude znázorněno logo. Změny nejsou markantní, interiér nové řady 5 je ale na takové úrovni, že si jich úpravce ani mnoho dovolit nemohl.

Dostatek výkonu pro všechny

Firma se pro začátek vrhla na model 540i v provedení sedan i kombi, jehož výkon vyšroubovala pomocí lepší výfukové soustavy a úpravy řídicí jednotky až na 400 koní. Fanoušci dieselů však nebudou opomenuti a jako druhý model v řadě se úprav dočká 530d. Oproti stávajícím 265 koňským silám by po úpravě měla nabídnou až 315 koní. A to vše při zachování stejné spotřeby. Je vám to málo? AC Schnitzer dále přislíbil zlepšení dynamických vlastností také pro základní 520d, silnější 530i, ale i prozatimní vrchnol nabídky M550i, který už v základu hostí ostrý osmiválec s výkonem 462 koní.

A pokud vás výkonné BMW řady 5 zajímá opravdu hodně, pak byste měli vědět, že už 21. srpna proběhne internetová premiéra nového BMW M5 s výkonem 600 koní a vypínatelným pohonem všech kol xDrive. A to bude teprve svezení! Svačinkou v podobně paketu AC Schnitzer však rozhodně nepohrdáme.

Reklama
Článek je zařazen v: BMW 5, BMW 540i, BMW AC Schnitzer, AC Schnitzer, AC, BMW 540i AC Schnitzer, BMW 530i, BMW 530d, 520d, M550i, BMW M5 2018, BMW M5, BMW, tuning
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama