Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Na BMW řady 5 od AC Schnitzer se moc hezky kouká

Německý úpravce AC Schnitzer měl vždy poměrně kontroverzní pohled na tuning. Z vozů BMW často dělal nevkusné kýče, které si zamilovali jen ryze extrovertní jedinci. Nový paket pro BMW řady 5 je ale úplně jiné kafe!
Vydáno: 15.08.2017
BMW 5 AC Schnitzer
BMW 5 AC Schnitzer Autor: AC Schnitzer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

BMW řady 5 je skutečně krásným autem už z výroby, a když jej navíc vybavíte M Sport sadou s agresivnějším vzhledem, jeho design prostě neomrzí. Ani by nás proto nenapadlo, že nový AC Schnitzer bude vypadat takhle skvěle.

Jde to i bez kýče

Auto od renomovaného úpravce dostalo nástavce bočních prahů, přední splitr, zadní difuzor, drobná křidélka na střeše a víku kufru a větší kola. Bavíme se o firmě AC Schnitzer - nesmí tak chybět ani čtyři koncovky výfuků, které mohou působit teatrálně. Jenomže ono to celé designově funguje až překvapivě dobře. Pětka dostala s paketem agresivnější look, ale není kýčovitá. Vypadá sportovně, ale zároveň elegantně, a to bychom o úpravách této firmy dříve neprohlásili.

Interiér se pak dočkal jen drobných změn. Půjde si koupit velurové koberečky s logem společnosti, pozměné jsou kovové pedály s režnějším povrchem, a že jste na palubě AC Schnitzer vám bude připomínat i kruhový ovladač systému iDrive s dotykovou plochou, na němž bude znázorněno logo. Změny nejsou markantní, interiér nové řady 5 je ale na takové úrovni, že si jich úpravce ani mnoho dovolit nemohl.

Dostatek výkonu pro všechny

Firma se pro začátek vrhla na model 540i v provedení sedan i kombi, jehož výkon vyšroubovala pomocí lepší výfukové soustavy a úpravy řídicí jednotky až na 400 koní. Fanoušci dieselů však nebudou opomenuti a jako druhý model v řadě se úprav dočká 530d. Oproti stávajícím 265 koňským silám by po úpravě měla nabídnou až 315 koní. A to vše při zachování stejné spotřeby. Je vám to málo? AC Schnitzer dále přislíbil zlepšení dynamických vlastností také pro základní 520d, silnější 530i, ale i prozatimní vrchnol nabídky M550i, který už v základu hostí ostrý osmiválec s výkonem 462 koní.

A pokud vás výkonné BMW řady 5 zajímá opravdu hodně, pak byste měli vědět, že už 21. srpna proběhne internetová premiéra nového BMW M5 s výkonem 600 koní a vypínatelným pohonem všech kol xDrive. A to bude teprve svezení! Svačinkou v podobně paketu AC Schnitzer však rozhodně nepohrdáme.

Článek je zařazen v: BMW 5 , BMW 540i , BMW AC Schnitzer , AC Schnitzer , AC , BMW 540i AC Schnitzer , BMW 530i , BMW 530d , 520d , M550i , BMW M5 2018 , BMW M5 , BMW , tuning
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama