Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mr. Bean vyměnil McLaren F1 za německý elektromobil

Není to tak dávno kdy nadšený petrolhead Rowan Atkinson prodal svůj raritní a těžce zkoušený McLaren F1. Těžko bychom ale uhádli, co si místo něj slavný herec pořídí.
Vydáno: 28.07.2015
Rowan Atkinson.
Rowan Atkinson.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rowan Atkinson používal svého McLarena F1 na běžné ježdění a dal mu docela zabrat, hned několikrát jej naboural. Nejspíš si asi řekl, že raritní auto by se v jeho rukách nemuselo dožít šťastného konce, tak jej před nedávnem prodal za nikoliv nezajímavých 8 milionů liber. Pokud by se nějaká sázková kancelář rozhodla vypsat sázky na to, co u Atkinsona na běžné ježdění McLarena F1 nahradí, asi by notně vydělala. Málokdo by to totiž odhadl správně. Kdyby se Atkinson proměnil ve svou nejslavnější, ale už i nejnenáviděnější postavu Mr. Beana, musel by si samozřejmě pořídit Mini nebo Reliant Robin. Ale to se nestalo…

Atkinson se z petrolheada proměnil na zeleného aktivistu. Nedávno byl totiž viděn, jak si sedá do svého nového BMW i3. Věru, jak vlastenecké přesednout z britské sportovní ikony, do německého elektrického kafemlejnku. Nicméně být ekologicky ohleduplný je u celebrit poměrně v kurzu a přiznejme, i3 nepatří k nepovedeným a zbytečným elektromobilům. Ale přece jen vyměnit vidlicový dvanáctiválec o výkonu 468 kW za elektromotor s výkonem 125 kW, je u petrolheada a nadšence Atkinsonova typu nezvyklé. Jistá spojitost tu ale je, onen dvanáctiválec u McLarenu totiž pocházel taktéž od BMW.

 

Možná, že se představitel Mr. Beana i bál, že jej ekologické limity a nařízení londýnské radnice v budoucnu nepustí do centra Londýna, což u i3 nehrozí. Ovšem není zcela jasné, jakou verzi si pořídil. BMW totiž vedle čistě elektrické verze nabízí i tzv. REX paket, v němž má i3 i malý spalovací benzínový motor ze skútru BMW C 650 o objemu 650 cm3, který slouží k dobíjení baterií. Základní dojezd kolem 150 až 170 km se s ním prodlouží asi o dalších 100 km. S REXem by tedy nebyl Mr. Bean úplným zeleným, ale trocha petrolheada by v něm přece jen zůstala.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama