Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mr. Bean konečně prodal svůj otlučený klenot

Rowan Atkinson si může oddechnout. Konečně prodal svůj McLaren a má přilepšení k důchodu.
Vydáno: 10.06.2015
Vysoký posaz je základ - to abyste měli přehled o dění na silnici
Vysoký posaz je základ - to abyste měli přehled o dění na silnici
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

McLaren F1. Jedna z největších legend všech dob, formulová technika v silničním voze se sedačkou uprostřed, fantastickým designem a ještě fantastičtějším zrychlením. Z dnešního pohledu jsou parametry McLarenu překonány, částečně i jeho hybridním bratříčkem McLarenem P1, ale jeho aura září dál. Dochovalo se jen hodně málo exemplářů, a tak není divu, že když se nějaký objeví na trhu, okamžitě se o něj přetahuje několik zájemců. Ef jedničky jsou ozdobou aukcí a chloubou každého sběratele. O jedné konkrétní to ale tak úplně neplatilo a všichni se dlouho přeli o tom, jestli se vůbec rozumně prodá. Spekulacím je ovšem momentálně konec. Atkinsonův vůz se prodal za velmi pěkných osm milionů liber. Herec, který už se nechce vracet (ani za zlaté tele) ke své nejslavnější roli, tak má alespoň něco k dobru, i když si pořád ještě dobře vydělává na divadle či v televizi. A životní příběh jeho McLarenu? Ten je patřičně pohnutý.

Vyrobeno v České republice

Mr. Bean – Hele, za co vyměnil supersporťáky

Všeobecně se totiž ví, že Atkinson se svým McLarenem jezdil opravdu denně, a také s ním na běžných silnicích občas i závodil. Prostě dával autu za uši a to nakonec vyústilo celkem ve dvě nehody. Ta první, v roce 2009, byla ještě celkem nevinná, Atkinson nedobrzdil a upravil zadní fasádu malého hatchbacku. Milionový supersport to tenkrát odnesl jenom několika šrámy. Druhá bouračka, ke které došlo na zmoklé silnici, byla podstatně vážnější. Vůz vyletěl do pole a byl v podstatě na odpis. Pojišťovna musela investovat necelý milion liber, aby ho dostala do původního stavu. Od té doby se Atkinsonovi zvedla pojistka tak astronomicky, že už s McLarenem nejezdil. I proto má jeho vůz najeto "pouze" 65 tisíc kilometrů. Na supersport je to celkem enormní množství, na každodenní vůz je to docela rozumná porce. Anonymním kupcem je další Brit, který prý bude s vozem jezdit stejně často jako Rowan. Jeho identitu aukční síň tají. Zřejmě ho chce ochránit od posměšků, že si koupil bourané auto za obří sumu. Ale nenechte se mýlit, McLaren F1 bude nadále stoupat na ceně. Tahle investice se ještě jednou zhodnotí. Pokud ji tedy nový majitel neomotá kolem stromu.  


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama