Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Motorkář jel na ledu po zadním kole 206 km/h

Pokud hledáte něco, kde ukážete své řidičské umění, chladné nervy a horkou krev, pak doporučujeme překonat rekord jízdy na ledu na zadním kole. Budete ale muset zvládnout jet rychleji než 206 km/h.
Vydáno: 31.03.2015
Rekord motorkáře na ledu

Robert Gull tuhle disciplínu zvládá bravurně. Poslední dva rekordy patří právě jemu. Ten poslední padl 28. února na jezeře Årsunda ve Švédsku.

Zima, že i benzín v nádrži začíná zamrzat, kdyby se s motorkou občas nezatřáslo. Na startu BMW S1000RR v sériovém provedení z roku 2011. Jediná změna je na zadním kole. Je tu totiž speciální pneumatika s hřeby. Žádná sériovka. Tuhle byste nikde nesehnali. Udělal jí otec Roberta Gulla.

Rekord motorkáře na ledu

 

Pak podél trati hned sedm kamer, aby záběry byly co nejzajímavější. A jde se na věc. Výsledek je 206 km/h. Že na záběrech vidíte něco jiného? Tak si uvědomte, že podle pravidel Guinessovy knihy rekordů musí daný stroj s řidičem zajet testovací úsek celkem dvakrát. Výsledek je pak průměr z těchto jízd.

A pokud chcete taky pořádné hřebíkové pneumatiky, podívejte se, jak se dělají doma v garáži.

Pneumatiky na led - 1

 

Nebo ruský způsob s upevňováním šroubů pomocí izolepy!

Pneumatiky na led
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama