Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Motorkář jel na ledu po zadním kole 206 km/h

Pokud hledáte něco, kde ukážete své řidičské umění, chladné nervy a horkou krev, pak doporučujeme překonat rekord jízdy na ledu na zadním kole. Budete ale muset zvládnout jet rychleji než 206 km/h.
Vydáno: 31.03.2015
Rekord motorkáře na ledu
Rekord motorkáře na ledu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Robert Gull tuhle disciplínu zvládá bravurně. Poslední dva rekordy patří právě jemu. Ten poslední padl 28. února na jezeře Årsunda ve Švédsku.

Zima, že i benzín v nádrži začíná zamrzat, kdyby se s motorkou občas nezatřáslo. Na startu BMW S1000RR v sériovém provedení z roku 2011. Jediná změna je na zadním kole. Je tu totiž speciální pneumatika s hřeby. Žádná sériovka. Tuhle byste nikde nesehnali. Udělal jí otec Roberta Gulla.

Rekord motorkáře na ledu

 

Pak podél trati hned sedm kamer, aby záběry byly co nejzajímavější. A jde se na věc. Výsledek je 206 km/h. Že na záběrech vidíte něco jiného? Tak si uvědomte, že podle pravidel Guinessovy knihy rekordů musí daný stroj s řidičem zajet testovací úsek celkem dvakrát. Výsledek je pak průměr z těchto jízd.

A pokud chcete taky pořádné hřebíkové pneumatiky, podívejte se, jak se dělají doma v garáži.

Pneumatiky na led - 1

 

Nebo ruský způsob s upevňováním šroubů pomocí izolepy!

Pneumatiky na led
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama