Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Motorka na tuk ze slaniny

Přijdete do amerického fast foodu, objednáte si pořádný hrnek kafe, vajíčka a slaninu a… ten tuk ze slaniny k tomu do hrníčku. A pak přijdete k motorce a nalejete ho do nádrže…
Vydáno: 26.04.2015
Motorka na slaninu 1
Motorka na slaninu 1 Autor: Oficiální zdroj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tak takhle to samozřejmě nefunguje. Ale tahle motorka skutečně jezdí na biopalivo, které bylo vyrobené ze slaninového. Nekecáme. Samozřejmě to není nic sériového. Jde o reklamní jezdící poutač pro Hormel Foods.

Je to fantastická reklama na firmu, která vydělává výrobou jídel. Vždyť jak jinak chcete tohle přiblížit lidem, kteří nikdy nebyli v krámě pro nic jiného než pro cigarety, pivo nebo maximálně žvýkačky? Opravdu netradiční reklama navíc velmi netradičním motocyklem.

On je netradiční už od svého základu. Postaven je totiž už z unikátního speciálu EVA Track T800CDI, tedy motorky s naftovým motorem. Ten je zase postaven na základu KTM 950 Adventure.

 

To, co ale nosí slávu Hormel Foods, je kompletně přestavěná verze toho naftového speciálu. Motor je ze Smart ForTwo, tedy s objemem 799 ccm a s výkonem 45 koní.

Motorka jako taková dostala co proto – z dual sportu se vyklubal café racer se vším všudy. Snížený rám, upravené vidlice a pružení, nová nádrž z karbonu, klasické sedlo i přední světlo a spousta drobností, které dělají tenhle motocykl tak efektní.

Motorka 2x2 Taurus

Motorka z Ruska projede všechno!

 

A co to biopalivo? To bylo vyrobené na zakázku u Bio-Blend Fuels. Ze 113 kilogramů slaniny bylo vyškvařeno sádlo, které následně prošlo chemickou úpravou, ze které se nakonec vyklubal biodiesel.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama