Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Monster trucky a velké pickupy zachraňovaly během hurikánu v Texasu životy

Jsou to nesmyslná auta k ničemu, říkali. Jsou velká, nemotorná, ničí ovzduší a jen překáejí, říkali. A pak najednou všechny ty velké americké pickupy zachránily během řádění hurikánu Harvey desítky životů a spoustu majetku.
Vydáno: 04.09.2017
Monster trucky a velké pickupy zachraňovaly během hurikánu v Texasu životy
Monster trucky a velké pickupy zachraňovaly během hurikánu v Texasu životy Autor: Youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Posledních několik dní bylo pro americký Texas extrémně náročných. Přehnal se tudy hurikán Harvey, který s sebou přinesl bleskové povodně. Podle místních obyvatel se voda přihnala tak rychle, že v některých částech Houstonu nebyl vůbec čas byť jen vzít nohy na ramena. Úřady před mohutnou bouří sice varovaly, ale nikdo nečekal, že se Harvey na místo činu vrátí, a to hned dvakrát. Na některých místech tak přestaly během několika hodin existovat celé čtvrti, silnice, infrastruktura a nakonec i život. Podle úřadů napáchal hurikán v Texasu škodu za 180 miliard dolarů a v tuto chvíli se mluví o stovkách raněných a 39 mrtvých.

Už během hurikánu se v Texasu našlo velké množství dobrovolníků, kteří pomáhali armádě a hasičům s vyprošťováním zapadlých aut, odvozem uvězněných lidí a zachraňováním těch, kteří nutně potřebovali lékařskou pomoc. Většina těchto dobrovolníků se celé operace mohla účastnit hlavně proto, že vlastnila ty báječné velké americké pickupy nebo rovnou monster trucky. Skupinka majitelů monster trucků dokonce pomohla i samotné armádě, když jejich vozidlo zapadlo a chvíli to vypadalo, že se ven do opadnutí vody nedostane. Pohon všech kol, obrovské pneumatiky a extrémní světlá výška holt dělají své. Téhle partě odvážlivců patří velký dík. Bez nich by i to číslo, které označuje ztráty na životech, mohlo být mnohem vyšší.

 

 

 

 

 

 

 

Článek je zařazen v: hurikán , hurikán Harvey , Texas , Huston , pickup , monstertruck , armáda , záchrana
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama