Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Modré Avie se vracejí. Legendu oživil nový majitel

Ještě letos se v Česku po letech klinické smrti znovu začnou vyrábět Avie. Značka s novým majitelem představila modernizovaný model, který bude vznikat v továrně v Přelouči.
Vydáno: 05.06.2017
Nový vlastník Avie přepracoval model D120.
Nový vlastník Avie přepracoval model D120. Autor: Avia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový model splňující normu Euro 5 automobilka aktuálně představila na autosalonu v Moskvě, ještě na podzim se má nicméně začít vyrábět také verze pro Evropu plnící normu Euro 6. Posledních několik let přitom firma vyráběla už jen náhradní díly. Současný vlastník Czechoslovak Group, který je i majitelem Tatry Kopřivnice, se o restart značky pokusí s modernizovaným modelem D120. Ten původně vznikl ještě pod vedením automobilky Daewoo, dalších deset let pak Avii vlastnil indický Ashok Leylands.

Výroba vozů Avia, která naposledy fungovala v červenci 2013, se z pražských Letňan stěhuje do Přelouče. Dvanáctitunový vůz bude pohánět čtyřválec Cummins o objemu 4462 cm3 s výkonem 152 kW (207 koní) a šestistupňovou manuální převodovkou. Později by se měla objevit také verze s pohonem všech čtyř kol. V dané konfigurací má vůz zabojovat o zákazníky v kategorii středních nákladních užitkových vozidel především v regionu východní Evropy.

Článek je zařazen v: Tatra , nákladní auto , Avia , české nákladní auto , Czechoslovak Group
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama