Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Modernizovaná Honda Jazz se ukázala světu

Spoušť novinek pro autosalon ve Frankfurtu nekončí. Honda odtajnila svého zatím posledního potomka, který se i v našich končinách těší velké přízni. Nový Jazz dostane 1.5litrový i-VTEC z většího modelu HR-V a svěžejší vzhled.
Vydáno: 14.08.2017
Nová Honda Jazz
Nová Honda Jazz Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na trhu malých aut nenajdete mnoho aut, s nimiž by se jezdilo tak dobře jako s touto Hondou. Jazz je ale zároveň velmi prostorný a díky patentu Magic Seats v něm odvezete třeba i pračku. Nyní se dočká faceliftu.

Z fotografií jsou patrné změny v architektuře předních světlometů i nově trvarovaný nárazník s agresivnějším tvarem. Tím nejpodstatnějším však je, že to dobré na Jazzu zůstane i nadále. Na mysli máme velká boční okna zajišťující skvělý výhled a kompaktní rozměry, s nimiž Honda nehýbala. Pravdou ale je, že díky černým kolům a sportovnímu paketu na fotografiích vypadá malá Honda daleko vyšší a robustnější.

Lepší výbava a nový motor

Nový Jazz dostane vedle inovovaných předních světlometů, agresivnějších nárazníků a jiných kol také LED mlhová světla. Již v základu pak bude tempomat, aktivní brzdění, automatické přepínání dálkových světel či rozpoznávání dopravních značek. Komu by to ale nestačilo, může si dále připlatit za bezklíčové otevírání dveří, couvací kameru nebo 7palcový skleněný infotainment s navigací.

Tou nejzásadnější změnou je ovšem příchod nového motoru. Vedle dosavadního motoru 1.3 s technologií i-VTEC, který dával plných 102 koní, bude v nabídce také větší motor 1.5 i-VTEC s identickým nastavením, jaké má dospělejší model HR-V. To znamená 130 koní a velmi slušnou dynamiku, přičemž spotřeba zůstane díky hmotnosti Jazzu na přijatelné hranici 5,4 litru na 100 kilometrů. Pro klidnější řidiče pak bude pro oba motory v nabídce také převodovka CVT, která si dle našich zkušností daleko lépe rozumí právě s větším agregátem.

Veřejnost se s novým Jazzem setká již toto září na autosalonu ve Frankfurtu. Prodej na našem trhu pak začne od listopadu. Ceny by měly zůstat beze změn.

Článek je zařazen v: Honda Jazz , nová Honda , Nový Jazz , Nová Honda Jazz , Frakfurt , Frankfurt 2017 , Frakfurt autosalon 2017 , IAA 2017 , Hodda Jazz 1.5 i-VTEC , 1.5 i-VTEC , 1.5 VTEC , Jazz facelift , jazz modernizace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama