Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Modelovou řadu Peugeot Sport posílí v roce 2018 nový Peugeot 308TCR

Nový závodní vůz je odvozen od modelu 308 Racing Cup, který vzešel ze sériového vozu Peugeot 308 GTi by Peugeot Sport. Je určen pro dynamickou kategorii TCR, která byla zařazena do nového šampionátu WTCR.
Vydáno: 04.01.2018
Peugeot 308TCR
Peugeot 308TCR Autor: Peugeot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Peugeot 308TCR doplní stávající modely Peugeot 208 Racing Cup a Peugeot 308 Racing Cup, které zůstávají i nadále v prodeji. Podvozek, motor, převodovka a aerodynamika této závodní verze vozu Peugeot 308 jsou určeny pro TCR a pro mezinárodní závody cestovních vozů, jako je VLN (Německo), CER (Španělsko), CITE (Itálie), BGDC (Belgie) a vytrvalostní závody typu série 24 hodin.

Peugeot 308TCR vzešel z modelu Peugeot 308 Racing Cup, což je od roku 2016 klíčový vůz na závodech určených pro zákazníky, které organizuje Peugeot Sport. Oba tyto závodní stroje se však odlišují svou filozofií, neboť Peugeot 308TCR jednoznačně cílí na co nejlepší výkon.

Motor THP nabízí pevný základ, který již prokázal svou schopnost zvládnout silný výkon na litr. Velká péče byla věnována sání, výfukovému potrubí a turbodmychadlu. Čtyřválcový turbo motor díky tomu dokáže vyvinout výkon 350 k při točivém momentu 420 N.m. Provozní potenciál je 5000 kilometrů, což je téměř dvojnásobek potřebného množství pro celou sezonu WTCR.

Pokud jde o převodové ústrojí, Peugeot 308TCR je vybaven speciálně konstruovanou sekvenční šestistupňovou převodovkou, která se ovládá pomocí páček na volantu.

Peugeot 308TCR
Peugeot 308TCR
Peugeot

Díky výraznému rozšíření rozchodu a specifickému řešení zavěšení kol, nastavitelným předním i zadním torzním stabilizátorům a zavěšení plně na kulových kloubech má přední náprava vozu Peugeot 308TCR velký potenciál při vjezdu do zatáček a zadní náprava nabízí vynikající odezvu. Velké množství možností nastavení (výška karoserie, rozchod a přední i zadní odklon) umožní optimalizovat nastavení podvozku pro jakýkoliv okruh tak, aby vyhovoval každému jezdci.

Brzdy jsou také velmi dobře zvoleny, vepředu jde o kotoučové, vzduchem chlazené brzdy Ø 378 ×34 mm s šestipístovými třmeny a vzadu o kotoučové brzdy Ø 270 × 12 mm s dvoupístovými třmeny.

Posledním prvkem zajišťujícím dokonalé ovládnutí vozidla je nové – specifické závodní – pedálové ústrojí.

Peugeot 308TCR
Peugeot 308TCR
Peugeot

Velmi pečlivě propracovaný přední nárazník umožňuje dokonalé proudění vzduchu směrem k chladiči a mezichladiči, což je zárukou vysokého výkonu a spolehlivosti, zatímco splitter zajišťuje maximální přítlak pro co nejlepší směrovou stabilitu. Na zadní nárazník navazuje velký difuzér, který vytváří aerodynamický přítlak na zadní nápravu. Vzhled vozu doplňují specifická 18“ kola s pneumatikami 27-65/18.

V současnosti byl již zahájen příjem objednávek na tyto vozy. Cena je stanovena na 109 000 € (bez DPH). K dispozici je také katalog s příplatkovou výbavou. Veškeré vozy budou dodány smontované, první dodávky mohou zákazníci očekávat v dubnu 2018.

Článek je zařazen v: Peugeot , motorsport , 308TCR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama