Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

MINI ukázalo nejostřejší verzi GP. Vypadá přísně!

Jestli také máte modely značky MINI zafixované jako roztomilá stylová auta, se kterými je navíc i velká zábava, v tomto případě se mějte na pozoru. Roztomilost totiž vystřídala agresivita a pokud si nedáte pozor, tohle auto vás pokouše. Nejnovější verze John Cooper Works GP je pořádně ztřeštěné auto.
Vydáno: 06.09.2017
MINI v provedení John Cooper Works GP.
MINI v provedení John Cooper Works GP. Autor: Mini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Špičkové verze GP se od MINI zpravidla dočkáme vždy až těsně před odchodem dané generace do důchodu a jde vlastně o takové poslední velké hurá. Tentokrát se ale nový koncept John Cooper Works GP v automobilce zřejmě zalíbil natolik, že už se prostě nemohli udržet. A tak ho tady máme, ve vší divokosti. Hned na první pohled zaujme kosmicky tvarované zadní křídlo, nepřehlédnutelné jsou však také efektně rozšířené blatníky protažené až k oknům nebo výrazné difuzory a spoilery.

Malý závodník

Nejde ale pouze o efekt. Veškeré nové doplňky jsou z karbonu a GP bude ve výsledku vážit méně než standardní auto. Mimo jiné i díky absenci zadních sedadel a dalším úsporám hmotnosti. Zatím nevíme, jak silný motor se bude ukrývat za masivní čelní maskou, rozhodně se však dočká posílení. Zatímco běžné MINI JCW má 231 koní a sprint na 100 km/h mu zabere jen těsně přes 6 sekund, GP zřejmě dostane ještě o pár desítek koní navíc.

Nadšence jistě potěší i spousta efektních detailů. Například číslo 59 na blatnících odkazuje na rok 1959, kdy se původní Mini poprvé představilo světu, tvar zadních světel zase připomíná britskou vlajku. Za působivými koly se pak skrývá podvozek s nastavitelnou tuhostí a na místě zadních sedadel najdete hliníkový ochranný rám.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama