Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mini Clubman už není mini ani trochu

Kombi od Mini narostlo. Narostlo tak, že je z něj opravdu plnohodnotný kombík, a to dokonce i s čtveřicí dveří.
Vydáno: 26.06.2015

Minulá generace tohoto vozu neměla klasické dveře. Jen na straně spolujezdce byly jakési půldveře pro usnadnění nastupování dozadu. Teď je všechno jinak. Čtvery dveře tu bylo možné nasadit i díky prodloužení karoserie o téměř třicet (!) centimetrů. Ale narostly všechny rozměry. Třeba šířka je o 117 mm větší. Rozvor o 123 mm. A kufr narostl z 260 na 360 l.

Jediné zůstalo – zadní dveře se otevírají svisle. Ovšem i tady je novinka. Světla nejsou součástí zadních sloupků a otevírají se společně s dveřmi.

 

A interiér? Tak přístrojovka je komplet převzatá z hatchbacku. Takže žádné experimenty s rychloměrem uprostřed. Ten je společně s otáčkoměrem pěkně před řidičem a ten ohromný orloj uprostřed zabírá nyní infotaiment. Tam může být například i zasunutá SIM karta, takže auto může být neustále napojeno na telefon a internet.

Pod kapotou je jako základ zážehový tříválec s objemem 105 litru s výkonem 100 kW. Výkon 141 kW má vyšší čtyřválec dvoulitr. Jeden diesel má také objem dva litry a výkon 110 kW. Zajímavé je, že všechny vozy mají manuální šestistupňovou převodovku a oba čtyřválce mohou mít i osmistupňový automat.

Mini Clubman_
Mini Clubman_
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama