Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Milujete Top Gear? Vyrazte na obří výstavu plnou legendárních aut

Před 14 lety se Jeremy Clarkson v jedné z epizod Top Gearu zničit Toyotu Hilux. To se mu však nepodařilo a torzo Toyoty zůstalo v depozitáři BBC. Teď ji spolu s mnoha dalšími auty ze slavné show můžete spatřit na vlastní oči v rámci zajímavé turistické atrakce.
Vydáno: 04.08.2017
Toyota Hilux po zásahu Top Gearu

V pátém díle třetí série pořadu Top Gear se Jeremy Clarkson a James May snažili zlikvidovat vůz, o kterém se často mluví jako o nezničitelném, tedy Toyotu Hilux. Pokusili se jej spálit, utopit v moři, rozbít demoliční koulí, svrhli na něj z výšky karavan a dokonce pod ním nechali vyletět do vzduchu věžák.

Auto všechno to tvrdé mučení přežilo a po každém dalším pokusu o totální destrukci bylo schopné nastartovat a rozjet se. Za to si vysloužilo trvalou přítomnost ve studiu, které však po odchodu moderátorů Clarksona a Maye prošlo řadou změn. Legendární pick-up naštěstí na vrakovišti neskončil a stal se součástí výstavy World of Top Gear v Národním motoristickém muzeu, které se nachází v Beaulieu nedaleko britského Southamptonu.

Svět Top Gear

Ve World of Top Gear můžou návštěvníci obdivovat sbírku vozidel, která v této slavné show vystupovala. Nedávno prošla výstava modernizací, tak aby odrážela změny v programu spojené s výměnou moderátorů, jimiž jsou nyní Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid.

Ve World of Top Gear najdeme spoustu různých atrakcí – The Challenge Gallery, Enormodrome, Heritage Corridor Timelide, kde se seznámíme se čtyřicetiletou historií této motoristické show, i Test Track Challenge, kde si lze vyzkoušet řízení aut na dálkové ovládání, kromě toho tu je také speciální místo na focení selfíček, a konečně simulátor Top Gear.

Vášeň britského lorda

World of Top Gear můžete v Beaulieu navštívit u příležitosti návštěvy v National Motor Museum, kde je k vidění více než 250 automobilů. Historie motoristického muzea v rezidenci Beaulieu sahá až do roku 1952, kdy lord Edward Montagu zpřístupnil veřejnosti palác a zahrady a vystavil zde 5 vozů svého otce, milovníka a propagátora motorismu.

Tato první skromná kolekce se následně díky všeobecnému zájmu veřejnosti o automobily rozrostla v bohatou sbírku, která roku 1972 získala status Národního motoristického muzea. Dnes představuje jednu z největších tamních turistických atrakcí.

Pokud máte chuť výstavu navštívit, neváhejte, protože je rozhodně na co se dívat. Všechny potřebné informace najdete na této webové stránce.

 

Reklama
Článek je zařazen v: top Gear, Jeremy Clarkson, James May, Toyota, Hilux, Toyota Hilux, World of Top Gear, National Motor Museum
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama