Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Milujete Top Gear? Vyrazte na obří výstavu plnou legendárních aut

Před 14 lety se Jeremy Clarkson v jedné z epizod Top Gearu zničit Toyotu Hilux. To se mu však nepodařilo a torzo Toyoty zůstalo v depozitáři BBC. Teď ji spolu s mnoha dalšími auty ze slavné show můžete spatřit na vlastní oči v rámci zajímavé turistické atrakce.
Vydáno: 04.08.2017
Toyota Hilux po zásahu Top Gearu
Toyota Hilux po zásahu Top Gearu Autor: Top Gear
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V pátém díle třetí série pořadu Top Gear se Jeremy Clarkson a James May snažili zlikvidovat vůz, o kterém se často mluví jako o nezničitelném, tedy Toyotu Hilux. Pokusili se jej spálit, utopit v moři, rozbít demoliční koulí, svrhli na něj z výšky karavan a dokonce pod ním nechali vyletět do vzduchu věžák.

Auto všechno to tvrdé mučení přežilo a po každém dalším pokusu o totální destrukci bylo schopné nastartovat a rozjet se. Za to si vysloužilo trvalou přítomnost ve studiu, které však po odchodu moderátorů Clarksona a Maye prošlo řadou změn. Legendární pick-up naštěstí na vrakovišti neskončil a stal se součástí výstavy World of Top Gear v Národním motoristickém muzeu, které se nachází v Beaulieu nedaleko britského Southamptonu.

Svět Top Gear

Ve World of Top Gear můžou návštěvníci obdivovat sbírku vozidel, která v této slavné show vystupovala. Nedávno prošla výstava modernizací, tak aby odrážela změny v programu spojené s výměnou moderátorů, jimiž jsou nyní Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid.

Ve World of Top Gear najdeme spoustu různých atrakcí – The Challenge Gallery, Enormodrome, Heritage Corridor Timelide, kde se seznámíme se čtyřicetiletou historií této motoristické show, i Test Track Challenge, kde si lze vyzkoušet řízení aut na dálkové ovládání, kromě toho tu je také speciální místo na focení selfíček, a konečně simulátor Top Gear.

Vášeň britského lorda

World of Top Gear můžete v Beaulieu navštívit u příležitosti návštěvy v National Motor Museum, kde je k vidění více než 250 automobilů. Historie motoristického muzea v rezidenci Beaulieu sahá až do roku 1952, kdy lord Edward Montagu zpřístupnil veřejnosti palác a zahrady a vystavil zde 5 vozů svého otce, milovníka a propagátora motorismu.

Tato první skromná kolekce se následně díky všeobecnému zájmu veřejnosti o automobily rozrostla v bohatou sbírku, která roku 1972 získala status Národního motoristického muzea. Dnes představuje jednu z největších tamních turistických atrakcí.

Pokud máte chuť výstavu navštívit, neváhejte, protože je rozhodně na co se dívat. Všechny potřebné informace najdete na této webové stránce.

 

Článek je zařazen v: top Gear , Jeremy Clarkson , James May , Toyota , Hilux , Toyota Hilux , World of Top Gear , National Motor Museum
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama