Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Milujete řízení? Tahle dokonalá silnice je takřka zapomenutá

Co máte letos v létě v plánu? Pokud je to tradiční vyvalování na pláži, co to takhle pro jednou změnit? Navrhujeme vzít vaše nejoblíbenější auto a vyrazit do Itálie. Právě zde totiž najdete řidičský ráj.
Vydáno: 14.06.2017
Cesta nemusí být rychlá, aby byla krásná.
Cesta nemusí být rychlá, aby byla krásná. Autor: Christian Reiner
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jmenuje se Strada della Forra, což v překladu znamená silnice v rokli a jak uvidíte na videích níže, lepší pojmenování ani dostat nemohla. Je úzká, plná více či méně ostrých zatáček a nabídne fantastické výhledy na ostré skály, na stále zelená údolí a samozřejmě na hladinu věčně modrého jezera, které jako by nikde nekončilo. Nejde o to, zajet si tuto trasu co nejrychleji, jde o to si ji užít. Vzhledem k šířce silnice a hlavně vzhledem některým ostrým zatáčkám tu nějaké bezmyšlenkovité stání na plynovém pedálu nepřipadá vůbec v úvahu.

Už jsme vás navnadili? :) Pak si do navigace zadejte oficiální označení silnice, které je SP38. Zjistíte, že z Prahy je to 786 kilometrů a podle chytrého Google by vám neměla zabrat více než 9 hodin. Pokud ale máte čas, tak to si můžete najet pár kilometrů a vzít to přes legendární Passo dello Stelvio, které by alespoň jednou za život měl navštívit každý. A že by se doma takový výlet nesetkal s nadšením? Zkuste vaší drahé polovičce slíbit alespoň pár hodin v Itálii na nákupech. To by ji mělo obměkčit. :)

Článek je zařazen v: výlet , silnice , Itálie , cesta , Strada della Forra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama