Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Milovník sněhu, vždy v bezpečí, a pod lampou je největší tma – Variant

Milí milovníci aut, vracím se s druhým článkem o novém voze Volkswagen Passat Variant. Tentokrát jsem se vrámci víkendu vydal za otcem Pavlem. Jestli si myslíte, že služebníci Páně jsou nudní patroni, měli byste otce Pavla poznat.
Vydáno: 23.01.2015
Dlouhý,elegantní, komfortní, spolehlivý, bezpečný -  4 Motion - lovec, ochranář (zdroj: http://www.porsche-brno.cz)
Dlouhý,elegantní, komfortní, spolehlivý, bezpečný - 4 Motion - lovec, ochranář (zdroj: http://www.porsche-brno.cz) Autor: http://www.porsche-brno.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pozvání na projížďku tímto Volkswagenem neodmítl, protože nic lidského mu není cizí. Cesta začínala v 520 metrech nad mořem, takže byla příležitost vyzkoušet našeho elegána v opravdu zimních podmínkách.

Ještě chvíli a vysadil jsem manželku (zdroj: http://www.porsche-brno.cz) Foto:

Ještě chvíli a vysadil jsem manželku (zdroj: http://www.porsche-brno.cz)

V minulém článku jsme vám sliboval, že se podívám blíže na vychytávky, které Variant nabízí. Už víte, že vychytat bandu řvoucích dětí zůstane na vás. Protože byl víkend, musel jsem se přepravovat všude i s nimi. Možná jste někdy řešili, že máte sice pětimístné auto, ale když dáte dozadu dvě dětské sedačky (sedačky zvané bobky), tak doprostřed už se většinou nikdo nevejde. Párkrát jsem to zkoušel u našeho vozu, když jsem chtěl vzít někoho dalšího, a jednou se dokonce podařilo, že jsem se musel doprostřed nasoukat já sám a manželka řídila. Vzdal jsem to, protože manželka pokaždé, když se podívala do zpětného zrcátka okusovala volant smíchy, když mě tam viděla nasysleného.

Tentokrát jsem tam posadil manželku – jde to, ale o tom později.

Sněhu hromada, ale asistenční systémy Vás nechávají chladnými, jako kostky ledu, ne tak moji ženu...(zdroj: http://www.porsche-brno.cz) Foto:

Sněhu hromada, ale asistenční systémy vás nechávají chladnými jako kostky ledu. Ne tak moji ženu...(zdroj: http://www.porsche-brno.cz)

Za naším kamarádem jsem jel v té největší možné chumelenici. Manželku jímala hrůza v každé zatáčce a možná to znáte od svých žen či přítelkyň, pořád kafrala do řízení. Myslí si, jak je rafinovaná, neřekne: „Zpomal“ nebo „Jedeš rychle.“ Začne nenápadně – „Hmmm, klouže to? A jak to auto sedí? Ten před námi jede jako pako, ale my přece nikam nespěcháme. Lepší přijet pozdě než vůbec.“ Asi mi dáte za pravdu, že je to stejně otravné, jako kdyby řekla: „Chceš nás zabít?“ Možná by nebylo od věci dávat do výbavy vozu roubík pro manželky a přítelkyně, případně šátky na oči a úplně nejlepší by asi bylo, aby seděly vzadu – ale skoro všechny tvrdí, že je jim vzadu zle. Jak jsem se tedy těšil, až naložím otce Pavla a manželku šoupnu dozadu mezi děti. Protože Volkswagen Passat Variant je 4motion, takže otázka na to, jak sedí, je zcela zbytečná.

Volkswagen Passat Variant natolik zaujal, že iotec Juris ho přišel omrknout v domácí obuvi - u Varianta si můžete vybrat.  Široká nabídka kol z lehké slitiny Volkswagen sahá od konzervativně seriózního designu až po kola(zdroj: http://www.porsche-brno.cz) Foto:

Volkswagen Passat Variant natolik zaujal, že i otec Juris ho přišel omrknout v domácí obuvi – u Varianta si můžete vybrat. Široká nabídka kol z lehké slitiny Volkswagen sahá od konzervativně seriózního designu až po kola (zdroj: http://www.porsche-brno.cz)

Variant má také úžasný systém „Front assist“ s funkcí City nouzového brzdění ve městě s rozpoznáváním chodců, varuje před osobami a automobily před vozem. Takže milé dámy prominou, ale nepotřebujeme jakýmikoli hlasitými projevy varovat před čímkoli – prosím, zdržte se jich tedy. V případě nebezpečí dokonce zabrzdí. Což milé dámy za nás neuděláte. Tato výbava je ve voze sériově. Žádné srnky jsme mezi lesy naštěstí nepotkali, protože jestli je něco horšího než srážka s blbcem, tak srážka s lesní zvěří. Věřím, že tento systém funguje i na ně.

S otcem Pavlem jsme po úvodním okouknutí auta vyjeli mezi pole a vesnice. Manželku jsem mezi poli vyložil, protože intenzita jejího upozorňování rostla a nakonec sama rozumně naznala, že bude lepší, když se na naši jízdu bude dívat zvenku. Vy se tak můžete podívat na fotografie, které pořídila.

Ať je teplo nebo zima s Variantem je vždy Prima. (zdroj: http://www.porsche-brno.cz) Foto:

Ať je teplo nebo zima s Variantem je vždy Prima. (zdroj: http://www.porsche-brno.cz)

 

Nakonec jsme se s otcem Pavlem rozhodli vyjet opět na D1. Měli jsme štěstí a krom toho, že jsme samozřejmě „nezkoušeli“ úžasný výkon tohoto vozu, ale využili jsme asistenta pro jízdu v koloně. Až do 160 km/h kontroluje auta před vámi. V případě, že budete ignorovat zvukový signál, který vám chce dát najevo, že pravděpodobně ťuknete do auta před vámi, zabrzdí za vás. Chytré – říkám si. Není nic otravnějšího než nehoda v koloně a tahle vychytávka se snaží těmto situacím v co největší míře zabránit.

Chvílemi jsme opravdu nic neviděli. Světla Vám ale osvětlí i zatáčky. (zdroj: http://www.porsche-brno.cz) Foto:

Chvílemi jsme opravdu nic neviděli. Světla vám ale osvětlí i zatáčky. (zdroj: http://www.porsche-brno.cz)

Závěrem – otec Pavel byl nadšen a okouzlen stejně jako já. Moje žena byla spokojená u čaje a moučníku, který si po promrznutí na poli dala (ne nezapomněl jsem ji tam). Domů jsme se vraceli za tmy. Sníh křupal pod koly Varianta a manželka projevila nadšení. Byla unešená z osvětlení zatáček. Volkswagen Passat Variant má veškeré osvětlení v LED technologii. Světla s touto technologií mají mnohem větší výkon, ale menší spotřebu.

Už častěji jsem se setkal u žen s problémem, že po tmě neřídí, protože tvrdí, že nic nevidí. Po tmě a za deště je za volant v podstatě nedostanete. Je to značně nevýhodné. Ženu máte mimo jiné občas také proto, aby vás mohla odvézt, když si někde přihnete. S Volkswagenem Passat Variant je to tedy vyřešeno.

Dostal zabrat. Zvládl to. (zdroj: http://www.porsche-brno.cz) Foto:

Dostal zabrat. Zvládl to. (zdroj: http://www.porsche-brno.cz)

Těším se zase příště.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama