Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Milion šťastných. Porsche vyrobilo 911 s pořadovým číslem 1 000 000

Porsche 911 je zřejmě nejikoničtější sportovní auto planety, kterému se svým významem a dosahem může rovnat snad jen Ford Mustang. A i když jde o vůz pro bohaté, po světě jich jezdí nečekaně mnoho.
Vydáno: 12.05.2017
Zelené Porsche 911 s pořadovým číslem 1 000 000.
Zelené Porsche 911 s pořadovým číslem 1 000 000. Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trvalo to celých 54 let, ale milionté Porsche 911 je opravdu tady. Svým vzhledem odkazuje k první generaci z roku 1963, dostalo zelený lak Irish Green, má zlatý znak a doplňky, dřevený volant a k radosti všech puristů také manuální převodovku. Jedná se o verzi Carrera S o výkonu 420 koní, která s manuálem zvládne sprint na stovku za 4,3 sekundy a maximální rychlost dosahuje hodnoty 308 km/h. Pro představu, v Česku ceny této verze startují na částce 3,1 milionu korun.

Dokonalý univerzál

Jen minulý rok se však bez ohledu na cenu prodalo přes 32 tisíc kusů Porsche 911, což je mimořádný úspěch. Ostatně málokteré auto na světě zvládá tak skvěle spojit použitelnost a spolehlivost v každodenním životě s extrémními jízdními výkony. Značka navíc uvádí, že z milionu vyrobených "devětsetjedenáctek" za poslední půlstoletí jich pořád jezdí 70 procent, tedy 700 tisíc aut. Právě tento model si také připsal více než polovinu z celkových 30 tisíc vítězství, která automobilka vybojovala na světových závodních tratích.

Model 911 nicméně není nejprodávanějším autem s logem Porsche. Ještě větší úspěchy sklízí SUV Cayenne, které dosáhlo mety 500 tisíc prodaných kusů už v roce 2013, tedy pouhých deset let po uvedení na trh. A nezdá se, že by se na tom v dohledné době mělo něco měnit.

Článek je zařazen v: supersport , Porsche 911 , sportovní auto , historie Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama