Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mercedes zase ohromuje. Maybach 6 je jachta na kolech

Mercedes chce definitivně dokázet, že značka Maybach má na víc než jen na luxusní přestavby třídy S. Po loňském představení neskutečného konceptu s označením Mercedes-Maybach 6 nyní odhalil i verzi kabriolet, která je ještě o něco působivější.
Vydáno: 21.08.2017
Mercedes-Maybach 6 ve verzi kabriolet je pojízdná jachta.
Mercedes-Maybach 6 ve verzi kabriolet je pojízdná jachta. Autor: Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to přesně rok, kdy Mercedes z čista jasna odhalil něco, z čeho celému světu spadla brada. Dlouhatánský, mimořádně elegantní koncept dvoumístného luxusního kupé Mercedes-Maybach 6. Navíc nešlo jen o nějakou odvážnou skicu, přestože takováhle auta obvykle zůstávají jen na papíře. Vůz se čtyřmi elektromotory o výkonu 750 koní jsme na vlastní oči viděli na autosalonu v Ženevě a žádné jiné auto v nás svým designem nezanechalo větší dojem.

Už tehdy jela představivost grafiků a designérů z celého světa naplno, takže jsme si brzy mohli prohlédnout jejich představy o verzi sedan nebo kabriolet. A právě ta druhá se nyní stala skutečností.

30. léta pro 21. století

Celým jménem se funkční koncept jmenuje Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet a je stejně tak působivý navenek, jako uvnitř. Pokud ale pod kapotou čekáte nějaký šestnáctiválec, musíme vás zklamat. Stejně jako v případě kupé jde o elektromobil o výkonu 750 koní s dojezdem až 500 kilometrů. Vůz inspirovaný stylem art deco a klasickými silničními koráby z doby před mnoha desetiletími měří na délku téměř šest metrů, má kola o velikosti 24 palců a táhlou záď odkazující na tvary luxusních jachet.

Nejen, že je celé auto přehlídkou těch nejdražších materiálů, středový tunel je navíc tvořen průhledným materiálem a pulzujícími světelnými vlákny, která simuluje tok energie vozem. Jindy stěžejní informace o zrychlení z 0 na 100 km/h (potrvá pod 4 sekundy) je při pohledu na dechberoucí křivky Maybachu 6 kabriolet náhle jenom nedůležitým balastem. Na tohle auto se prostě stačí dívat.

Ohromující Mercedes-Maybach 6 kabriolet
Ohromující Mercedes-Maybach 6 kabriolet
Článek je zařazen v: Mercedes-Maybach 6 , luxusní kabriolet , nejdražší auto , kabriolet Maybach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama