Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mercedes ve Frankfurtu představí obrovský kabriolet třídy S

Na tohle příznivci mercedesů čekali desítky let. A konečně to přišlo – kabriolet třídy S je na světě a za necelý měsíc se předvede v plné parádě.
Vydáno: 28.08.2015
Mercedes-Benz S Cabrio.
Mercedes-Benz S Cabrio. Autor: Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Německá automobilka Mercedes-Benz zveřejnila první náznakové foto kabrioletu třídy S. Už je jisté, že jej ukáže naživo na frankfurtském autosalonu. Kabriolet vychází z aktuálního eskového kupé, s ním bude samozřejmě sdílet i luxusní provedení a výbavu. Je to vlastně neuvěřitelné, špičkové a výjimečně luxusní vozy jsou u Mercedesu jaksi samozřejmostí, nicméně na kabriolet v nejvyšší třídě došlo po dlouhých čtyřech desítkách let. Nový eskový kabriolet totiž nepřímo navazuje na otevřenou verzi mercedesů typu W 111/112 z 60. let, tedy model 300 SE Cabrio.

A že si automobilka se svým novým výtvorem opravdu věří, svědčí prohlášení, že prý půjde o nejkomfortnější kabriolet na světě. Kabriolet se stane šestou verzí současné řady S po standardním sedanu, prodlouženém sedanu, modelu Maybach, Pullman a kupé. Bohužel kromě jedné fotografie Mercedes žádné další podrobnosti zatím nezveřejnil.

Nicméně je jasné, že čtyřmístný kabriolet bude mnohé sdílet s verzí kupé. Interiér i výbava budou nejspíše do značné míry totožné či podobné. To platí i pohonné jednotky. Kupé se prodává zatím výhradně s osmiválcem o objemu 4,6 l a výkonem 335 kW, v budoucnu možná přijde i nějaký šestiválec, ale také sportovní verze AMG. To by mohlo platit i pro nový kabriolet. Jedno je ale jisté už nyní. S délkou 5027 mm, šířkou 1899 mm, výškou 1411 mm a rozvorem 2945 mm půjde o jeden z nevětších kabrioletů na světě.

Mercedes-Maybach S
Mercedes-Maybach S

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama