Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Zprávy

Mercedes se loučí s legendárním Géčkem fascinující edicí

Mercedes-Benz třídy G čeká omlazení, které by mělo být tentokrát opravdu revoluční. Proto se značka v rámci autosalonu ve Frankfurtu se současnou generací rozloučí limitovanou edicí určenou pro dobrodružné povahy s dostatečně plnou peněženkou.
Vydáno: 06.09.2017
Mercedes-Benz třídy G Exclusive Edition

Je zajímavé poslouchat, jaké mají lidé na Géčko názory. Jedni ho milují, nedají na něj dopustit a vychvalují ho do nebes. Ti druzí mu nemohou přijít na jméno, nechápou jeho existenci a považují ho za zcela zbytečné. Musíme se přiznat, my patříme do té první kategorie. Třída G je sice hranatá, ne moc elegantní a velmi svá, ale právě proto je jiná než většina nudné šedi, kterou potkáváme na silnicích. Sympatické je i to, že automobilka držela design auta prakticky nezměněný už od první série. A navíc, řekněte sami, které jiné auto si vybral jak papež, tak několik armád světa? I tento kontrast ukazuje, že Géčko je prostě jiné. Báječně jiné.

Definice sportovní elegance s trochou offroadových genů

Než ale Mercedes řekne definitivní sbohem, ukáže světu speciální třídu G s označením Exclusive Edition. Její odhalení proběhne na letošním autosalonu ve Frankfurtu a zákazníci budou mít na výběr jak z verze G63, tak z verze G65 AMG. Ať už vyberou kteroukoliv verzi, vždy dostanou vůz lakován šedým lakem s názvem Monza Grey Mango. Poprvé v historii značka stejnou barvou nalakuje také bezpečnostní kryt rezervního kola, který je umístěný na zádi auta.

Fajnšmekři si budou moci připlatit za nové boční polepy, gumové ochranné prvky, prahy z leštěné oceli a mnoho dalšího. G63 AMG pak dostane 21palcová litá kola v matně černém provedení a G65 AMG stejná kola, jen v lesklém provedení. Parádní podívaná je to ale i uvnitř. Interiéru vévodí dvoubarevné čalounění. To si mohou zákazníci nakombinovat z šesti různých barev, ale každá z variant nakonec nabídne na sedadlech výrazné prošívání a panely bočnic z karbonu nebo v leskle černém provedení. Záleží jen na vkusu a preferencích.

Pod hranatou kapotou se nic nezměnilo. G63 AMG tak nabídne osmiválec o objemu 5,5 litu, který nabízí 571 koní a 760 Nm točivého momentu. G65 AMG pak dvanáctiválec o objemu 6 litrů, který na všechna kola posílá 630 koní a rovný 1 000 Nm. A ceny? Vzhledem k tomu, že jde o edici s názvem Exclusive, jsou i ceny lehce exkluzivní. Základní cena pro osmiválec je 163 125 eur, tedy asi 4,3 milionu korun. Za dvanáctiválec pak 287 658 eur, tedy 7,5 milionu korun.

Reklama
Článek je zařazen v: Mercedes-Benz, G63 AMG, G65 AMG, Mercedes-Benz třídy G, Mercedes G AMg, Exclusive Edition
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama