Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mercedes-Benz AMG GT. Co dodat?

Po několika měsících napínání nám Mercedes-Benz konečně představil nástupce sporťáku SLS. Jmenuje se AMG GT, je menší, lehčí a méně výkonný. Ale zvládne ho asi každý.
Vydáno: 11.09.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle Mercedesu je tohle auto méně ultimativní. Je určeno jak na okruh, tak i na obyčejné každodenní ježdění. Takže se majitel nemusí obávat, že když za volant usedne jeho dlouhonohá přítelkyně, tak vystřelí po balistické křivce do nejbližší škarpy.

Přesto se dokážou záda pořádně zapotit, když auto ukáže, co umí. Vždyť pod kapotou je vidlicový osmiválec o objemu čtyři litry s označením bi-turbo. Samozřejmě, že tahle turbodmychadla udělají ze čtyřlitru nářadí hodné Miky Häkkinena. Výkon je 340 kW, točivý moment 600 N.m. Ve verzi S pak 375 kW a 650 N.m. Auto, které váží 1540 kg (1570 kg), tak dokáže zrychlit na stovku za čtyři sekundy (resp. 3,8 s) a maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Kdyby nebyla, dokážou auta jet až 304 resp. 310 km/h.

O dobré jízdní vlastnosti se stará především vynikající poměr váhy 47:53, verze S pak má navíc i adaptivní tlumiče a samosvorný diferenciál. Zajímavý je i systém ESP, který má tři módy: On > Sport > Off. Stejně tak může řidič volit i systém řazení sedmistupňového automatu s možností manuálních změn rychlosti Getrag mezi Controlled Efficiency, Sport, Sport Plus, Individual a pouze na verzi S také Race.

Mercedes-Benz AMG GT oficiálněUvnitř, za klasicky otevíratelnými dveřmi, vládne pohoda, která je typická pro vozy Mercedes-Benz. Volant nahoře zploštělý má závodně velký průřez, všude je chrom, karbon, kůže nebo černý lak… Záleží, co si zákazník vybere. Zajímavé je, že automobilky začaly ve stejný okamžik využívat střechu jako palubní místo v letadle. I tady je spousta ovladačů, které třeba manipulují se zadním křídlem, vyhříváním sedadel apod.

Zajímavá by měla být i cena. Přesně ji zatím neznáme, vždyť auto se začne prodávat až na začátku roku 2015, ale prý by mohla spadnout pod tři miliony korun. Není to žádná lidovka, ale proti SLS je to přece jen o dost levnější.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama