Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Menší objem motoru, větší výkon a jen turbodmychadla, to je nové Porsche 911

Legenda jménem Porsche 911 Carrera pokračuje, ale modelový rok 2016 přinese poměrně zásadní změnu. Už nebudou k dispozici žádné atmosférické motory, pouze turbo verze.
Vydáno: 09.09.2015
Porsche 911 2016.
Porsche 911 2016. Autor: Porsche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nová carrera by měla k dealerům dorazit v březnu příštího roku, přičemž své veřejné premiéry se dočká zanedlouho na frankfurtském autosalonu. A bude to premiéra s trochu nahořklou příchutí. Poprvé totiž v žádné 911 nenajdeme atmosféricky plněný motor. Jednoduše řečeno carrera se stala další objetí moru jménem downsizing.

I nadále se budou do zádi 911 naštěstí montovat šestiválcové boxery, ovšem jejich objem klesne na hodnotu 3,0 l. Přibydou ale hned dvě turbodmychadla, spotřeba prý klesne o 12 procent. Oproti současným modelům naroste výkon nových turbomotorů o 20 koní, a to jak u základní carrery, tak u „eskové“ verze, jinými slovy k mání bude 370 a 420 koní. Vzroste i točivý moment, na 450 resp. 500 Nm.

Zrychlení se také mírně zlepší, základní carrera s dvojspojkovou převodovkou PDK se zvládne z nuly na sto vystřelit za 4,2 s, „esko“ za 3,9 s, přičemž hodnoty maximální rychlosti činí 295 km/m a 308 km/h. Převodovka PDK bude i nadále za příplatek a manuál nezmizí. Přibydou ale další pomocné a bezpečnostní asistenty, základní carrera bude moci mít dokonce i aktivní podvozek PASM, zatímco „esko“ si zase za příplatek vypůjčí natáčecí zadní nápravu z vrcholných modelů 911 GT3 a 911 Turbo.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama