Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Medvěd proti zdi. Kodiaqu se nad hlavou točí pět hvězdiček

Pět hvězd získaných při nárazových testech se u dobrých moderních vozů očekává jaksi samozřejmě. I tak se zřejmě lidem ve Škodě ulevilo, když je Kodiaq skutečně získal.
Vydáno: 17.06.2017
Škoda Kodiaq versus zeď. České SUV v testech bezpečnosti.
Škoda Kodiaq versus zeď. České SUV v testech bezpečnosti. Autor: Euro NCAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nárazové testy jsou pouze jedním z vodítek vypovídajících o úrovni bezpečnosti, nicméně marketingově velmi významným. Testy pod hlavičkou Euro NCAP se provádějí od roku 1997 a neustále se zpřísňují. Do celkového hodnocení už nepatří pouze nárazy zepředu a z boku, ale také úroveň vybavení vozidla elektronickými asistenčními systémy, tedy systémy aktivní bezpečnosti. Konsorcium evropských ministerstev dopravy, automobilových klubů a svazů pojišťoven sídlí v Belgii.

Jedním z nejnověji testovaných vozů je také Škoda Kodiaq. České SUV získalo nejvyšší ohodnocení pěti hvězdami - to je základ. Důkladnější rozbor výsledků ukazuje, že vykázal 92% hodnocení v ochraně dospělých při čelním nárazu a nejvyššího hodnocení také při nárazu z boku. Testovací figuríny z testů „odcházely“ jen s menšími a život potenciálně neohrožujícími zraněními.

 

Zkouškami prošel i přednárazový systém nouzového brzdění s funkcí rozpoznávání chodců, stejně jako systém proaktivní ochrany, který těsně před nárazem například zavírá okna a přitahuje bezpečnostní pásy. Vůz dokázal v nižších rychlostech zastavit při hrozící srážce s autem i přecházejícím chodcem. Navzdory svým rozměrům je Kodiaq šetrný také k chodcům, zejména v oblasti nárazníku a kapoty.

Kodiaq proti zdi obstál a zařadil se po bok dalších škodovek s nejvyšším hodnocením v nárazových testech. Už v minulosti prošly testy Euro NCAP s plným počtem hvězd také modely Citigo, Fabia, Yeti, Rapid, Octavia a Superb. Podrobnou zprávu o testech Kodiaqu najdete na stránkách Euro NCAP.

Článek je zařazen v: Škoda Kodiaq , crash test , bezpečnost
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama