Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

McLaren F1 made in Poland

Polský automobilový nadšenec si postavil McLaren F1. A není to žádná rádobyslepenina z PUR pěny a pásky, ale tohle je do detailu provedená kopie.
Vydáno: 25.12.2014
Replica McLarenu F1
Replica McLarenu F1 Autor: Autoblog
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jacek Mazur vzal celý projekt hodně vážně. Postavil tak auto včetně velmi moderních technických vymožeností, jaké se normálně na podobných kopiích nevidí. Samozřejmě, že základ je v klasickém ocelovém rámu, ale v něm jsou umístěny například závodní nápravy s odpružením pushrod. K rámu je pak připevněna karoserie, která do detailu, a to včetně velikosti a proporcí odpovídá McLarenu.

Také interiér následuje svůj vzor, a to i třísedadlovou koncepcí. Jenže nakonec to dopadlo jinak. Vzadu uprostřed je ještě jedno sedadlo, které bylo pojmenováno po Richardu Hammondovi z Top Gearu.

 

A pokud se ptáte na motor, tak ten není z McLarenu. Je tu použitý šestiválec z Audi.

Tohle není první auto Jacka Mazura. Za dvacet let, co se zabývá stavbou aut, tak postavil už třeba Lamborghini Countach nebo Porsche 911.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama