Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

McLaren F1 made in Poland

Polský automobilový nadšenec si postavil McLaren F1. A není to žádná rádobyslepenina z PUR pěny a pásky, ale tohle je do detailu provedená kopie.
Vydáno: 25.12.2014
Replica McLarenu F1

Jacek Mazur vzal celý projekt hodně vážně. Postavil tak auto včetně velmi moderních technických vymožeností, jaké se normálně na podobných kopiích nevidí. Samozřejmě, že základ je v klasickém ocelovém rámu, ale v něm jsou umístěny například závodní nápravy s odpružením pushrod. K rámu je pak připevněna karoserie, která do detailu, a to včetně velikosti a proporcí odpovídá McLarenu.

Také interiér následuje svůj vzor, a to i třísedadlovou koncepcí. Jenže nakonec to dopadlo jinak. Vzadu uprostřed je ještě jedno sedadlo, které bylo pojmenováno po Richardu Hammondovi z Top Gearu.

 

A pokud se ptáte na motor, tak ten není z McLarenu. Je tu použitý šestiválec z Audi.

Tohle není první auto Jacka Mazura. Za dvacet let, co se zabývá stavbou aut, tak postavil už třeba Lamborghini Countach nebo Porsche 911.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama