Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

McLaren F1 GTR vs. McLaren P1 GTR

Legenda závodních tratí ve své typické žluto-zelené barvě a s ní nováček ve stejných barvách, od stejného výrobce, jen s jediným písmenem v názvu změněným. Oba spolu na trati.
Vydáno: 25.02.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V roce 1995 se do závodu v LeMans postavilo hned několik vozů McLaren F1 GTR. A byl z toho fantastický úspěch. McLaren jim vyfoukl prostě všechno. Obsadil první, třetí, čtvrté, páté a třinácté místo. A jedno z těchto aut, které má na šasi vyraženo číslo #06R, se vám nyní představuje na videu.

A s ním i novinka, která přijíždí do Ženevy – McLaren P1 GTR. Ve stejných barvách, jen o dvacet let mladší. Auto o 50 kg lehčí, než je sériové provedení P1. Pod kapotou je vidlicový osmiválec o objemu 3,8 litru s dvojicí turbodmychadel. A také elektromotor. Výkon benzínových 800 koní doplňuje tak 200 koní elektrických.

Auto je o 80 mm širší než sériové P1, o 50 mm nižší a má výrazně změněnou karoserii, která vydává přítlak při 241 km/h fantastických 660 kg.

McLaren P1 GTR

Přehled nej sporťáků mířících na ženevský autosalon

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama