Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

McLaren 570S Spider, další super rychlý kabriolet na léto

Jen chvíli poté, co svůj velmi rychlý kabriolet představila značka Audi, vytasil se se svou letní verzí i McLaren. 570S Spider je lehký, rychlý a drahý. A budete ho chtít!
Vydáno: 22.06.2017
McLaren 570S Spider
McLaren 570S Spider Autor: McLaren
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sezóna kabrioletů díky příznivým teplotám posledních několika dnů naplno odstartovala. Zatímco se ale většina milovníků jízdy nahoře bez jen kochá, ten, kdo osedlá tuhle bestii, se nestihne ani opálit. Už podle názvu je patrné, že novinka vychází z kupé 570S. Vlastně s ním sdílí všechnu techniku od podvozku, přes motor až třeba po brzdy. Stejný je dokonce i karbonový monokok označený jako MonoCell II. McLaren stvořil s modelem 570S extrémně pevný vůz a tuto vlastnost přebral i nový kabriolet.

Je to takřka neuvěřitelné, ale oproti verzi s pevnou střechou je Spider jen o 46 kilogramů těžší. Celou tuto hmotnost dělá jen mechanizmus stahovací střechy, která je malá, dvoudílná, ale velmi pevná. Posádka ji může složit až do rychlosti 40 km/h, přičemž k tomu bude potřebovat 15 sekund. Pokud ji stáhnete, nabídne vám 570S Spider maximální rychlost 315 km/h. Pokud ji ale natáhnete, můžete potrápit nervy vašeho spolujezdce při rychlosti až 328 km/h.

Zákazníci se dočkají ještě v létě

Působivé jsou ale i další hodnoty. Z klidu na 100 km/h se umí rozjet za 3,2 sekundy, na 200 km/h pak za 9,6 sekundy (sekundy). A díky čemu to všechno? Díky přeplňovanému osmiválci o objemu 3,8 litru, který nabízí 570 koní výkonu a 600 Nm točivého momentu.

Tahle skvělá technika také musí nějak vypadat. Proto vůz dostal větší zadní spoiler, tři nové barevné odstíny lakování karoserie a kola, která vpředu mají 19 a vzadu 20 palců. Automobilka svůj nový kabriolet ukáže na Goodwood Festival of Speed, který se proběhne od 29. června do 2. července. Jeho cena pak startuje na částce 164 750 liber, tedy necelých 5 milionů korun. Není to málo, ale McLaren slibuje, že pokud novinku objednáte opravdu brzy, do srpna ji máte v garáži a letošní sezónu ještě stihnete.

Desetiválcový konkurent

Ještě v rychlosti představíme hlavního konkurenta pro 570S Spider, kterým je zbrusu nové Audi R8 Spyder V10 plus. Pohání ho atmosférický desetiválec o objemu 5,2 litru, který vám na zlatém podnosu naservíruje výkon 610 koní a točivý moment 560 Nm. Z klidu umí na 100 km/h vystřelit za 3,3 sekundy a maximální rychlost se zastaví na 328 km/h. Základní cena Audi v České republice činí 5 492 900 Kč a objednávat můžete od července.

Článek je zařazen v: McLaren 570S Spider , McLaren , léto , kabriolet , 570S , McLaren 570S , 570S Spider , Spider
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama