Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mazda Vision Coupe je japonská jachta na kolech

Designérům Mazdy jsme ještě ani nestačili poděkovat za fenomenální předobraz budoucí Mazdy 3 a už vítáme další koncept, který bude na tokijském autosalonu stát hned vedle. Je tohle budoucnost Mazdy 6?
Vydáno: 27.10.2017
Mazda Vision Coupe 4
Mazda Vision Coupe 4 Autor: Mazda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koncept Mazda Kai je vážně úžasný. Dlouhá kapota, dynamické proporce a elegantní silueta zaobleného hatchbacku působí spolu s červeným lakem fenomenálně. Větší koncept se jménem Vision Coupe je ale snad ještě hezčí.

Mazda v krátkém časovém sledu představila hned dva úžasné koncepty, kterými říká, kam budou její budoucí modely směřovat. Vision Coupe je ale mnohem okázaleji a luxusněji pojaté než menší Kai. Ukrývá sice sportovní náčiní jako vysoce výkonné brzdy Brembo s chlazenými kotouči, ale v tomto případě jde spíše o celkovou eleganci než o důraz na sportovnost.

Skleněná střecha a spousta elegance

Základem konceptu je jedna z nejdynamičtějších čelních masek, jakou jsme kdy viděli. Horní okraj kapoty dokonce přečnívá přes ostatní části karoserie a koncept tak zepředu působí neuvěřitelně agresivně. Zároveň je tu ale splývavá silueta a boční partie, které nápadně připomínají zmiňovaný koncept Kai. V zádi pak nechybí čtyři koncovky výfuků a efektní prolis, ve kterém našla své umístění jak zadní světla, tak znak automobilky.

Celý koncept působí neuvěřitelně čistě, ale přitom mu vlastně nic nechybí. Třešničkou na dortu je pak kompletně skleněná střecha, která řidičsky koncipovanému interiéru dodá potřebnou atmosféru. O technických informacích toho prozatím moc nevíme, měli bychom se ale dočkat již brzy. Na každý pád je ale už jasné, kdo bude vévodit letošnímu autosalonu v Tokiu - tyto koncepty se opravdu povedly. A co vy, brali byste spíše menší Mazdu Kai, anebo luxusnější koncept Vision Coupe?

Článek je zařazen v: Mazda koncept , Mazda Vision Coupe , Mazda Kai , Tokyo 2017 , Tokyo Motor Show , Mazda , Mazda koncepty , koncepty Mazda , Mazda novinky , Mazda 3 , Mazda 6 , nová Mazda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama