Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mazda Kai je úchvatná vize budoucí Mazdy 3

Pokud by budoucí automobily značky Mazda opravdu vypadaly jako čerstvě představený koncept Kai, měla by japonská automobilka našlápnuto převálcovat leckterého z konkurentů. Z tohoto konceptu zkrátka nejde spustit oči!
Vydáno: 26.10.2017
Mazda Kai concept 1
Mazda Kai concept 1 Autor: Mazda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Včera jsme vám představili koncepty, s nimiž se blížící se výstavě v Tokiu blýskne Honda. Pojízdnou krabicí a jezdícími křesly nám však příliš neučarovala a upřímně v nich ani nevidíme hezkou budoucnost. Je tedy paradoxní, že jiná japonská automobilka, v tomto případě Mazda, má na budoucnost zcela opačný názor. Nám daleko bližší. Představuje si v ní totiž dynamicky působící vozy, které budou nejen skvěle vypadat, ale také jezdit a současně budou stále plně použitelné.

Čistota a ryzí dynamika

Mazda tuto vizi zhmotnila a nastínila nám, jak by mohla vypadat budoucí Mazda 3. Kai concept je inspirován dosavadními rysy modelu 3, které jsou však vlivem mohutných profilů a zaoblených ploch dotaženy do absurdna. Nutno ale říct, že koncept nevypadá kýčovitě, a i přes značnou agresivitu se jeho design nezdá být zbytečně drzý. Vypadá zkrátka skvěle.

Přes agresivní příď s maskou protaženou až ke světlům, dynamicky zkosenou kapotu a plynule navazující čelní sklo vás do očí okamžitě bouchne hra stínů a světel na bocích. Od předního blatníku se totiž přes celé přední i zadní dveře táhne jeden mohutný prolis, který vypadá jako z opravdového závodní vozu a modelu dodává neuvěřitelnou designovou dynamiku. Následují široce rozkročená zadní kola s vytaženými blatníky pod C-sloupkem a elegantně splývavá záď zakulaceného tvaru pro co nejlepší aerodynamiku. Koncept působí čistě, jemně, ale přitom vývaženě a řízně.

Dokonale řidičský interiér

A takový je i v interiéru. Kromě samotného kokpitu, který plně obklopuje řidiče, zde nenajdete nic, co by posádku rušilo od jízdního zážitku. Na úrovni přístrojů před řidičem se sice ukrývá rozměrný displej táhnoucí se od středového panelu až ke spolujezdci, ten je však elegantně ukrytý pod profilem, na který navazuje štít kapličky přístrojů. Skvěle tak ladí se zbytkem vozu a jeho elegancí.

Nezbývá než dodat, že pokud chcete koncept vidět, musíte vyrazit do Tokia. Snad si Mazda tento designový jazyk zachová a na novou „trojku“ jej opravdu přenese. Moc by jí to slušelo.

Článek je zařazen v: Mazda Kai concept , Mazda Kai , Mazda 3 , nová Mazda , nový koncept Mazda , nová Mazda koncept , koncept Mazdy , nový koncept Mazdy 3 , Mazda 3 koncept , Tokyo 2017 , autosalon Tokyo , Tokyo 2017 autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama