Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Maskovaná Octavia se srazila s motorkářem, otáčela se za „pirátem“

K vážné nehodě neoznačené policejní Škody Octavia a civilního motorkáře došlo v pátek na českobudějovicku. Není to první případ, kdy tato auta namísto zvyšování bezpečnosti dělají pravý opak.
Vydáno: 03.07.2017
Civilní provedení Octavie slouží hlavně k měření rychlosti.
Civilní provedení Octavie slouží hlavně k měření rychlosti.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O vině či nevině policejní hlídky bude rozhodovat Generální inspekce policejních sborů. Vše se prý odehrálo velmi rychle. Policisté v neoznačeném autě měřili rychlost lehce vyčerpaných a vynervovaných řidičů, kteří vyráželi na prázdniny. Funguje to tak, že neoznačené policejní auto má v masce radar, který měří rychlost aut jedoucích v protisměru.

Pokud narazí na nějakého toho „piráta“, který porušil rychlostní limity, vydá se hlídka na stíhací jízdu za pokutou. Takové stíhání ale vzhledem ke směru jejich jízdy bývá započato prudkou otočkou. A právě tady je zakopáno jádro pudla. Policisté totiž nejspíš vlivem adrenalinu zapomínají, že nejsou v Kobře 11, a takovou otočku rádi předvádějí za plného provozu. Tím ovšem často ohrozí i omezí všechny ostatní účastníky silničního provozu. Navíc zcela neúměrně přestupku, který tím řeší.

Podobně ale postupují i jiné hlídky. Jako příklad takového chování může sloužit následující video:

 

Vyšetřování a dohady

Není to žádný výmysl nebo spekulace. Řada řidičů takové nebezpečné chování policistů zažila a existují i videa, která toto chování dokazují. A právě taková takřka filmová otočka stojí podle svědků i za nehodou, při které naštěstí byl „jen“ zraněn, ne zabit, jako už ostatně jednou, řidič motocyklu.

Policie k nehodě vydala prohlášení, které zní následovně. „Dle prvotních informací z místa nehody měl řidič, policista, vozidla značky Škoda, zapnuté světelné výstražné a zvukové zařízení (maják) a dával znamení o změně směru jízdy, za ním jedoucí řidiči zareagovali přibržděním vozidel, když se v ten okamžik měl mladý motorkář, jedoucí ve stejném směru jízdy, rozhodnout o předjíždění před ním jedoucích vozidel a došlo ke střetu.“

Policejní neoznačená Škoda Octavia po nehodě
Policejní neoznačená Škoda Octavia po nehodě
Dominik Svoboda

Podle serveru Autoforum svědci nehody tvrdí, že policisté zapnuli maják a vyhodili blinkr prakticky ve stejný moment, kdy začali odbočovat. Je jen štěstím, že řidiči osobních aut stihli zareagovat včas. Svědci dále tvrdí, že motorkář nejel nijak výrazně rychle, že prostě jen reagoval na situaci před sebou a snažil se vyhnout z ničeho nic brzdícím vozidlům.

 

Mrtvý motorkář

Neznáme samozřejmě přesné detaily nehody, ale pro dokreslení připomeneme, že právě kvůli takovému hloupému manévru způsobili policisté smrtelnou dopravní nehodu už před čtyřmi lety. Tehdy se otáčeli úplně stejně, ale nedali přednost motorkáři, který bohužel střet nepřežil. Názor si tak udělejte sami. Podle nás měli prostě policisté počkat, až se budou moci bezpečně otočit, a až pak se se zapnutými výstražnými světly vydat za tím, kdo překročil rychlost. A nebo spíše tyhle věci řešit úplně jinak, vždyť nestíhají uprchlého zločince. Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět!

Článek je zařazen v: policie , Policie ČR , nehoda , neoznačené policejní auto , motorkář , měření rychlosti
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama