Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mamutí SUV od Lamborghini na okruhu zastínilo všechny supersporty

Lamborghini v této době chystá své luxusní SUV s názvem Urus, ale ve své historii jedno podobné auto už má. Jde o model LM002, který se před několika dny představil na závodním okruhu po boku svých supersportovních sourozenců.
Vydáno: 04.06.2017
Mamutí SUV od Lamborghini na okruhu zastínilo všechny supersporty
Mamutí SUV od Lamborghini na okruhu zastínilo všechny supersporty Autor: statesidesupercars
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A tak trochu si tohle Rambo Lambo, jak se mu přezdívá, utrhlo všechnu pozornost pro sebe. Není se co divit, dnes je LM002 velkou vzácností, která už bývá k vidění leda v soukromých sbírkách nebo muzeích. Právě pro to byla její přítomnost na nizozemském závodní okruhu Circuit Assen velkou atrakcí.

A rozhodně se tu tohle monstrum neztratilo. Vždyť ho poháněly agregáty, které i svým popisem budí nadšení. První byl V12 o objemu 5167 cm3, který dosahoval výkonu 450 koní a točivého momentu 497 Nm. Pokud by to bylo málo, mělo Lamborghini v záloze ještě 7,2litrový vidlicový dvanáctiválec Lamborghini L804 s výkonem kolem 600 koní.

Automobilka prý vyrobila pouze 301 kusů, ale toto číslo nebylo nikdy oficiálně potvrzeno. Podle dostupných informací víme, že jeden vůz měl v garáži Uday Hussein, tedy nejstarší syn iráckého prezidenta Saddáma Husajna a jeho první ženy Sajidy Talfah. Rovných 100 kusů si pak pro lybijskou armádu objednal i Muammar Kaddáfí.

 

Článek je zařazen v: přehlídka , Lamborghini , SUV , supersporty , Urus , LM002
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama